Wakacje i koniec roku szkolnego 2022/2023. Uczniowie nie wrócą do szkół 1 września. Wolne potrwa dłużej

Wakacje i koniec roku szkolnego 2022/202 już niedługo. Mamy dobre wiadomości dla wszystkich uczniów. W tym roku wakacje będą trwały nieco dłużej. Dzieci i młodzież do szkół nie wrócą 1 września. Dlaczego? I kiedy dzieci zasiądą w szkolnych ławach? Sprawdzamy.

Wakacje i koniec roku szkolnego 2022/2023. Już zaraz wakacje

Pogoda dopisuje, więc coraz częściej myślimy o wakacjach. Do wakacji i końca roku szkolnego 2022/2023 zostało już naprawdę niewiele. Licząc od 22 maja to raptem pięć tygodni! Pamiętajmy też, że uczniowie ostatnie tygodnie spędzą raczej na poprawie ocen i zaliczaniu ostatnich sprawdzianów niż na nauce nowych rzeczy. Dodatkowo już 23 maja ruszają egzaminy ósmoklasisty. Potrwają trzy dni – do 25 maja włącznie. W tym czasie w wielu szkołach podstawowych nie ma zajęć dla pozostały klas. Uczniowie muszą mieć bowiem ciszę i spokój podczas zdawania ważnych testów.

Zobacz wideo "Nie polecę, nie warto", czyli jak oszczędzić na wakacjach. Bronek radzi w "Co tak drogo"

Maturzyści już oddychają powoli z ulgą. Zakończyli naukę w szkołach średnich z końcem kwietnia. Trudny początek maja i najważniejsze egzaminy dojrzałości już za nimi. Obecnie trwają ostatnie matury – z przedmiotów rozszerzonych i ustne. Mamy dobre wieści nie tylko dla maturzystów czy uczniów podstawówek. Wszyscy uczniowie także dostali „prezent" w postaci kilku dni wolnych. Jest on związany z rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego.

Wakacje i koniec roku szkolnego 2022/2023. Dłuższe wakacje dla wszystkich

1 września wypada w piątek. Z tej okazji Ministerstwo Edukacji i Nauki (MEiN) zdecydowało o przełożeniu rozpoczęcia roku szkolnego na poniedziałek, 4 września. Uczniowie „dostali w prezencie" trzy dni wakacji więcej. Co więcej rok szkolny 2023/2024 będzie krótszy niż poprzednie. Wakacje 2024 rozpoczną się 22 czerwca, a 21 czerwca będzie oficjalne zakończenie roku. Dla przypomnienia w tym roku wakacje startują 24 czerwca w sobotę. Akademie i wręczenie świadectwa odbywa się 23 czerwca.

Więcej o: