Matura z języka angielskiego 2023. Wszyscy szukają przecieku

5 maja przypada drugi dzień matur. Dziś absolwenci szkół średnich zmierzą się z językiem angielskim oraz innymi językami obcymi na poziomie podstawowym. Maturzyści przeszukują internet, licząc, że trafią na jakieś przecieki.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Zarówno pierwszego dnia matur, jak i drugiego maturzyści szukają przecieków. Liczą, że ktoś, kto zdobył informację na temat zadań na egzaminie, zechce się nimi podzielić. Nie ma więc co się dziwić, że jedne z popularniejszych fraz wpisywanych w sieci w piątkowy poranek brzmią "co będzie na maturze z angielskiego" oraz "matura przecieki". Także w mediach społecznościowych można znaleźć mnóstwo tajemniczych wpisów, które sugerują, że mamy do czynienia z przeciekami maturalnymi.

Zobacz wideo Jakie panują emocje po maturze z języka polskiego? [SONDA]

Niektórzy maturzyści piątkowy poranek traktują także jako ostatni moment, na powtórzenie materiału. Jak wynika z Google Trends, młodzież szuka "jak napisać maila po angielsku", "list nieformalny angielski" i "blog po angielsku". Warto zwrócić uwagę, że, właśnie takie zadania pojawiały się w poprzednich latach na maturze. Młodzi ludzie są także zainteresowani najpopularniejszymi zwrotami, czasami oraz czasownikami frazowymi.

Matura z języka polskiego, V LO i,. Księcia Józefa Poniatowskiego, Warszawa, 4 maja 2023 r.Matura z języka polskiego, V LO i,. Księcia Józefa Poniatowskiego, Warszawa, 4 maja 2023 r. Fot. Maciek Jaźwiecki / Agencja Wyborcza.pl

Egzamin maturalny (zdjęcie ilustracyjne) Ile dni trwają matury? Niektóży muszą poczekać jeszcze na wakacje

Hasztag #matura2023 bije rekordy popularności

Miejscem, gdzie młodzież szuka maturalnych przecieków, jest też Twitter. Hasztag #matura 2023 to prawdziwy hit. Niestety wpisując go, maturzyści nie zawsze mogą liczyć na wartościowe treści. Jest mnóstwo memów i żartów. Są osoby, które specjalnie wprowadzają innych w błąd, wstawiając zdjęcia rzekomych arkuszy. Trzeba być jednak na to wyczulonym, bo jest to obecnie częsta forma oszustwa i pokazywane zadania nie mają nic wspólnego z tymi, które pojawią się na maturze. Do tego wiele "ofert" dotyczących pokazania zadań za opłatą wiąże się z wyłudzeniem nie tylko pieniędzy, ale i wrażliwych danych. Dlatego nie należy ich nikomu podawać.

Matura Polski 2023 odpowiedzi. Polonistka rozwiązała arkusz Odpowiedzi z matury. Polonistka nie ma wątpliwości. "Wielu popełni ten błąd"

Co warto wiedzieć o maturze z angielskiego?

Maturzyści rozpoczną rozwiązywanie zadań maturalnych na poziomie podstawowym z języka angielskiego o godz. 9.00. O godz. 14.00 w ławkach zasiądą osoby, które zdają egzamin podstawowy z języka hiszpańskiego, rosyjskiego, francuskiego, włoskiego i niemieckiego.

Matura na poziomie podstawowym trwa 120 minut.

W poniedziałek (8 maja) maturzyści napiszą maturę podstawową z matematyki. 

Więcej o: