Przecieki - matura 2023. W sieci krąży tajemnicze zadanie. "Postaw tezę interpretacyjną i uzasadnij ją"

Przecieki maturalne z języka polskiego wywołują w tegorocznych maturzystach wiele emocji. Uczniowie ostatnich klas szkół ponadpodstawowych chcą się dowiedzieć, z jakim motywem i utworem literackim przyjdzie im się dziś zmierzyć,

Więcej tematów związanych z maturami na stronie Gazeta.pl

Dziś pierwszy dzień matur 2023. Uczniowie ostatnich klas szkół ponadpodstawowych egzamin dojrzałości rozpoczynają tradycyjnie maturą pisemną z języka polskiego na poziomie podstawowym. Ponad 270 tysięcy maturzystów w całej Polsce zasiada dziś do szkolnych ławek o godzinie 9.00. W ostatnich dniach niektórzy z nich przeszukiwali media społecznościowe w poszukiwaniu maturalnych przecieków. 

Zobacz wideo Czy każde dziecko może być dobre z matematyki?

Przecieki maturalne z języka polskiego w mediach społecznościowych 

Co roku maturzyści typują temat maturalnej rozprawki, bo ona jest dla wielu najtrudniejszym i najbardziej stresującym elementem całego egzaminu z języka polskiego. W mediach społecznościowych głównie na Twitterze na kilka dni przed maturą pojawiają się maturalne przecieki z tematem wypracowania. Jedna z internautek, która na Twitterze funkcjonuje jako kingaever, na swoim koncie opublikowała post: Mam przecieki od cioci z CKE na maturę, to będzie temat rozprawki na 2023. Użytkowniczka Twittera dodała także screen z fragmentem III części "Dziadów" Adama Mickiewicza i poleceniem: Zinterpretuj podany utwór. Postaw tezę interpretacyjną i uzasadnij ją. Praca powinna liczyć co najmniej 250 słów. Pod postem pojawiły się komentarze internautów sceptycznie nastawionych do udostępnionej informacji. "Mój wujek z CKE potwierdza" - napisał jeden z użytkowników Twittera.

Matura 2023 (zdjęcie ilustracyjne)Matura 2023 (zdjęcie ilustracyjne) Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Wyborcza.pl

Przecieki maturalne 2023 a wyniki matur

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikuje arkusze egzaminacyjne z języka polskiego na poziomie podstawowym kilka godzin po zakończeniu egzaminu dojrzałości. Wyniki matur z kolei będą znane za miesiąc, czyli 7 lipca 2023. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA