Dni wolne od szkoły 2023. Uczniowie mają powody do radości

Dni wolne od szkoły 2023 szczególnie interesują uczniów, którzy chcą wiedzieć, kiedy będą mogli odpocząć od zajęć dydaktycznych. Dzieci mogą liczyć na kilka długich weekendów. Miłym zaskoczeniem jest to, że uczniów czeka sporo dni wolnych przed zakończeniem roku szkolnego. Przypominamy, kiedy koniec roku szkolnego, czyli - ile dni zostało do wakacji.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Czy nauczyciel może mieć tatuaże? "Moi uczniowie zareagowali dobrze"

Dni wolne od szkoły 2023. Miłe zaskoczenie dla uczniów

Uczniowie z niecierpliwością oczekują na wakacje. Nim to się stanie, muszą jeszcze ciężko popracować. Choć do wakacji pozostało już niewiele czasu, to dzieci mogą liczyć na dodatkowy odpoczynek od zajęć szkolnych. Od 1 do 3 maja uczniowie nie uczęszczają na zajęcia lekcje.  1 maja to poniedziałek, 2 maja: wtorek, a 3 maja - środa. Uczniowie będą mieli więc dodatkowe trzy dni wolne od szkoły. Niedługo później - 8 czerwca jest Boże Ciało, a to także dodatkowy dzień wolny dla uczniów. 

Ile dni zostało do wakacji? Maturzyści oczekują na maturę

Tegoroczne wakacje rozpoczynają się w piątek 23 czerwca zaraz po zakończeniu roku szkolnego 2022/2023. To o jeden dzień wcześniej niż w roku ubiegłym. Co więcej, uczniowie wrócą do nauki później niż dotychczas - początek roku szkolnego został przesunięty z 1 września (piątek) na 4 września (poniedziałek), co daje dodatkowe trzy dni wakacji. 

To oznacza, że licząc od niedzieli 16 kwietnia, do wakacji zostało 9 tygodni, czyli równo 67 dni. Wcześniej rok szkolny zakończą maturzyści, dla których koniec roku wypada w piątek 28 kwietnia. Im do wakacji zostało jedynie 11 dni. Później czas na egzaminy maturalne. 

"Nie ma czasu na odpoczynek. Nauczyciele spinają się, a nam chce się płakać"

Uczniowie już czują presję zbliżających się poprawek. Choć nauczyciele nie mówią jeszcze o wystawianiu ocen, to starają się w ekspresowym tempie realizować podstawę programową tak, aby uczniowie mieli jeszcze chwilkę na szlifowanie ocen widniejących na świadectwach. 

Wystawienie ocen wciąż przed nami. Nauki jest bardzo dużo. Maturzyści myślą tylko o maturze, a my z młodszych klas musimy mierzyć się ze sprawdzianami i kartkówkami. Nie ma czasu na odpoczynek. Nauczyciele spinają się, a nam chce się płakać, bo zależy nam jak najlepszych ocenach na świadectwie

- mówi przyszłoroczny maturzysta w rozmowie z eDziecko.pl. 

Więcej o: