Kiedy wystawianie ocen? "Nauczyciele spinają się, a nam chce się płakać"

Kiedy wystawianie ocen 2023? Jak co roku, uczniowie zastanawiają się, ile czasu pozostało im na poprawę ocen, a także do upragnionych wakacji. Maturzyści nie kończą szkoły w czerwcu tak jak ich koledzy z młodszych roczników, ale dwa miesiące wcześniej. Lepiej już teraz pomyśleć o ocenach, aby uniknąć niepotrzebnego stresu.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Kiedy wystawianie ocen 2023? To pytanie zadają sobie uczniowie, którzy nie mogą doczekać się tego momentu, bo wiedzą, że po tym następują wyczekane wakacje. Maturzyści, jak co roku, zakończą naukę nieco wcześniej, niż pozostali, aby resztę czasu móc swobodnie poświęcić na przygotowania do matury. Każdy uczeń musi uzyskać pozytywną ocenę końcową z każdego przedmiotu, aby zostać dopuszczonym do egzaminu dojrzałości. Z kolei uczniowie będą musieli jeszcze troszkę popracować, dzięki czemu czasu na poprawki mają zdecydowanie więcej. 

Zobacz wideo Jakie są problemy polskiej szkoły? "Regularność zmian w systemie edukacji daje nam mocno w kość"

Wystawianie ocen 2023. Wszystko zależy od placówki

Wystawienie ocen 2023 zbliża się wielkimi krokami. Kiedy do wakacji już tak mało czasu, to dzieci pytają, kiedy nauczyciele wystawiają oceny, bo chcą wiedzieć, ile mają czasu, aby poprawić wcześniej zdobyte stopnie. Uczniom zależy na tym, aby zdobyć jak najlepsze oceny, które podsumują ich naukę w kolejnej klasie szkoły ponadpodstawowej. Doskonale wiedzą, że te z drugiego semestru finalnie widnieją na świadectwach. 

Oficjalne zakończenie roku szkolnego 2022/2023 dla maturzystów będzie miało miejsce 28 kwietnia. Zawsze przypada ono w ostatni piątek tego miesiąca. Z kolei uczniowie pozostały klas rozpoczną wakacje 23 czerwca. 

O ile zakończenie roku szkolnego wypada konkretnego dnia i obowiązuje wszystkie szkoły, o tyle data końca pierwszego semestru ustalana jest przez daną placówkę podczas zebrania rady pedagogicznej i dyrekcji.

"Nie ma czasu na odpoczynek. Nauczyciele spinają się, a nam chce się płakać"

Uczniowie już czują presję zbliżających się poprawek. Choć nauczyciele nie mówią jeszcze o wystawianiu ocen, to starają się w ekspresowym tempie realizować podstawę programową tak, aby uczniowie mieli jeszcze chwilkę na szlifowanie ocen widniejących na świadectwach. 

Wystawienie ocen wciąż przed nami. Nauki jest bardzo dużo. Maturzyści myślą tylko o maturze, a my z młodszych klas musimy mierzyć się ze sprawdzianami i kartkówkami. Nie ma czasu na odpoczynek. Nauczyciele spinają się, a nam chce się płakać, bo zależy nam jak najlepszych ocenach na świadectwie

- mówi przyszłoroczny maturzysta w rozmowie z eDziecko.pl. 

Więcej o: