Święta wielkanocne 2023. Kiedy będzie wolne od szkoły 2023? Wyjaśniamy

Do świąt wielkanocnych 2023 zostało mało czasu. Uczniowie już zastanawiają się, kiedy czeka ich przerwa świąteczna. Sprawdzamy więc, kiedy będzie wolne od szkoły 2023.

Święta wielkanocne 2023. Kiedy będzie wolne od szkoły 2023? Uczniowie odpoczną!

Święta wielkanocne tuż-tuż. Jeszcze nie czujemy świątecznej gorączki przygotowań, ale już za chwilę przystąpimy do wielkanocnych zakupów. Będziemy planować dania, które podamy na świątecznym śniadaniu i dekorować koszyczki.

Święta wielkanocne 2023 wypadają w tym roku 9-10 kwietnia. Pierwszy dzień świąt to niedziela 9 kwietnia, drugi – poniedziałek 10 kwietnia. Podczas gdy dla dorosłych, którzy chodzą do pracy to zaledwie jeden dodatkowy dzień wolnego, uczniowie mogą liczyć na dłuższą labę.

Zobacz wideo Która wersja sałatki jarzynowej najbardziej przypadła nam do gustu? Z porem, jabłkiem, cebulą?

Święta wielkanocne 2023. Kiedy będzie wolne od szkoły 2023? Daty

Uczniowie będą mogli cieszyć się wolnym  znacznie wcześniej. Choć święta rozpoczynają się w niedzielę, dzieci w szkołach mają wolne już w czwartek 6 kwietnia. Przypada wtedy Wielki Czwartek. Do placówek wrócą natomiast dopiero w środę 12 kwietnia. Mają więc łącznie z weekendem siedem dni wypoczynku. Podczas tych dni nie ma żadnych zajęć lekcyjnych.

Wielu uczniów wykorzysta ten czas na odpoczynek. Inni będą pomagać rodzicom szykować święta. Dobrze też pomyśleć o powtórce materiału. Gdy uczniowie wrócą do szkół, nie zostanie wiele czasu do majówki. A ta wypada w tym roku wyjątkowo korzystnie, więc także wiąże się z dłuższym odpoczynkiem. Później w wielu szkołach średnich dzieci mają wolne z powodu matur. To dni dyrektorskie, o których decyduje kierownictwo placówki. Ponadto uczniowie szkół podstawowych będą mieli wolne od 23 do 25 maja ze względu na egzamin ósmoklasisty.  A po chwili czeka nas kolejny długi weekend. Mowa oczywiście o tym związanym ze świętem Bożego Ciała. Pozostanie więc niewiele czasu na naukę i poprawę ocen. Warto więc nad niektórymi przedmiotami pochylić się już podczas dłuższej przerwy świątecznej.

Święta wielkanocne 2023. Kiedy będzie wolne od szkoły 2023? Terminy

Jak więc rozkładają się kolejne dni wolne? Oto konkretne daty:

  • Przerwa świąteczna – 6-12 kwietnia (czwartek-wtorek)
  • Majówka 1-3 maja 2023 (poniedziałek - środa)
  • Boże Ciało 8 czerwca 2023 (czwartek).
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.