Czy w dzień wagarowicza można nie iść do szkoły? Przepisy oświatowe mówią jasno

W powietrzu czuć już wiosnę. Już 21 marca zaczyna się astronomiczna wiosna. To moment, kiedy Słońce osiągnie punkt równonocy wiosennej, czyli "punkt Barana". To także dzień znany dobrze wszystkim uczniom. Część z nich już myśli o wagarach tego dnia. Czy w dzień wagarowicza można nie iść do szkoły?

Czy w dzień wagarowicza można nie iść do szkoły? Kalendarzowa wiosna tuż-tuż

Astronomiczna wiosna zaczyna się w momencie równonocy wiosennej i trwa do przesilenia letniego. W kalendarzu rozpoczyna się więc 21 marca i kończy 22 czerwca. Wiosną dzień trwa dłużej niż noc. Różnica zwiększa się z każdym dniem. A gdy dojdziemy do przesilenia letniego, ponownie dzień będzie stawał się coraz krótszy.

Rozpoczęcie kalendarzowej wiosny to ważna data dla wszystkich uczniów. Zwyczajowo 21 marca określa się jako dzień wagarowicza. Czy w dzień wagarowicza można nie iść do szkoły? Nie mamy tu dobrych dla dzieci wieści.

Zobacz wideo Za oknami czuć wiosnę! Pszczoły i kwiaty budzą się do życia

Czy w dzień wagarowicza można nie iść do szkoły? Przepisy mówią jasno

21 marca obchodzimy dzień wagarowicza. Jak sama nazwa wskazuje, to dzień, kiedy dzieci urywają się z lekcji i często omijają szkołę szerokim łukiem. Czy nie muszą iść wtedy do szkoły? Placówki mają wolne?

Niestety dzień wagarowicza nie jest formalnie dniem wolnym od nauki. Przepisy oświatowe mówią jasno. To dzień taki jak każdy inny. Uczniowie muszą stawić się w szkołach. Niektóre placówki wychodzą jednak naprzeciw potrzebom dzieci i tego dnia nie prowadzą lekcji. Organizowane są wówczas konkursy, przedstawienia, apele. Niekiedy nawet wycieczki klasowe do kina czy teatru.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.