To imię dostały tylko dwie dziewczynki. Widać, że rodzice oglądają tę jedną telenowelę turecką

Szukasz oryginalnego pomysłu na imię dla dziecka? Tureckie imię Elif nadano w 2022 roku tylko dwa razy. Co kryje się pod tym słowem?

Tureckie imiona są zwykle krótkie i brzmią egzotycznie.  Co więcej, są uniwersalne i mogą być nadawane zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. Warto dodać, że w Polsce pojawiają się dość rzadko - imieniem Elif nazwano w ubiegłym roku tylko dwie dziewczynki. To imię słynnej serialowej bohaterki. Telenowela "Elif" była transmitowana w Polsce w latach 2017-2022.

Zobacz wideo Wiśniewski zażartował z ciężarnej żony. Odpłaciła mu się

Tureckie imiona są krótkie i mają konkretne znaczenia

Wiele tureckich imion jest uniwersalne dla obu płci. Ich charakterystyczna cecha to krótka forma i specjalne znaczenie. Przykładowo Zeynep będzie znaczyło "klejnot", Miray "światło księżyca", Hayat "życie", Defne "wawrzyn", a Hamza "siła". Inne imiona o szczególnej symbolice to na przykład Ünsal, czyli sława, Tansu - "woda o poranku", Safak - "brzask", Ay "księżyc". Jak widać, tureckie imiona są krótkie, a ich znaczenie wiąże się z przede wszystkim z naturą i zjawiskami przyrodniczymi.

Imię Elif pochodzi od pierwszej litery alfabetu arabskiego

Elif to tureckie imię, które pochodzi od "alif", czyli pierwszej litery alfabetu arabskiego. Tłumaczy się ją jako "cienki". Oznacza kobietę o szczupłej sylwetce, wysoką, o łagodnym charakterze. W Polsce to imię stało się znane przede wszystkim za sprawą serialu "Elif" emitowanego w ostatnich kilku latach. Historia serialowej Elif jest burzliwa i pełna tragicznych zdarzeń. Sześcioletniej dziewczynce grozi sprzedaż w wyniku długów ojczyma. Dowiedziawszy się o tym, jej matka zabiera ją i uciekają razem przed mężem. Historia serialu toczy się wokół Elif, która ze względu na chorobę matki pozostaje pod opieką jej przyjaciółki. Serial był emitowany w naszym kraju od 2017 do 2022 roku i cieszył się dużą popularnością.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: