Przerwa wielkanocna 2023. Wolnego w szkole będzie sporo, a potem zakończenie roku dla jednej grupy uczniów

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Dla uczniów będą to dni wolne od szkoły. Świąteczna przerwa potrwa sześć dni. Z kolei koniec kwietnia będzie oznaczał zakończenie roku szkolnego maturzystów.

W tym roku Wielkanoc wypada 9 kwietnia. Od kiedy nie będzie szkoły? Kiedy powrót? Opiekunowie dzieci powinni przygotować się na kilka dni wolnego od nauki. W 2023 roku Święta Wielkanocne to nie ostatnie dni, kiedy dzieci nie pójdą do szkoły - czeka nas jeszcze majówka i Boże Ciało.

Zobacz wideo Wiśniewski zażartował z ciężarnej żony. Odpłaciła mu się

Przerwa wielkanocna w szkole potrwa sześć dni

Jak podaje gov.pl, dni wolne od szkoły będą trwały od 6 kwietnia do 11 kwietnia 2023 r. Lekcje nie będą odbywały się od Wielkiego Czwartku do wtorku po lanym poniedziałku. Tak długa przerwa dotyczy jedynie uczniów. W przypadku pracowników wolne od pracy to Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny. Jeśli pracownik chce mieć więcej dni wolnych w tym czasie, musi skorzystać z urlopu wypoczynkowego. Warto dodać, że w dniach wolnych od zajęć dydaktycznych, aby pomóc rodzicom, dyrektorzy szkół mogą zorganizować zajęcia wychowawczo-opiekuńcze.  

Kolejne wolne to majówka i Boże Ciało. Maturzyści skończą szkołę 28 kwietnia

Przerwa wielkanocna to nie koniec laby. Uczniowie szkół po świętach wielkanocnych mogą jeszcze czekać ze zniecierpliwieniem na majówkę i Boże Ciało. 2023 rok majówka zapowiada się dla nich bardzo korzystnie - będzie trwała od poniedziałku do środy. 

MAJÓWKA 1-3 maja 2023 (poniedziałek - środa)

BOŻE CIAŁO 8 czerwca 2023 

Dodatkowo uczniowie szkół podstawowych będą mieli wolne od 23 do 25 maja ze względu na egzamin ósmoklasisty. Z kolei zakończenie roku maturzystów przypada w 2023 roku na 28 kwietnia. Dla reszty uczniów przerwa letnia rozpocznie się dopiero 24 czerwca.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: