Nauczyciel zrobił nietypową kartkówkę z chemii. Pytał, dlaczego "rad jest pijany". "Genialne"

Kartkówki, testy, sprawdziany - form sprawdzania wiedzy uczniów jest wiele, jednak każda z nich oznacza duży stres dla dziecka. Pewien nauczyciel chemii opatentował sposób na łączenie zabawy z nauką, przygotowując swoim uczniom kartkówkę o zabawnej treści. - Należy mu się Nobel - przyznał internauta.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Jakie są największe problemy polskiego systemu edukacji?

Nauczyciel zapytał uczniów "dlaczego rad jest pijany". Ta kartkówka przejdzie do historii

Pewien aktywny użytkownik Twittera opublikował w sieci zdjęcie nietypowej kartkówki z chemii. Choć nic w tym dziwnego, bo test składał się z kilku pytań i wyglądał podobnie jak inne, to sporo wątpliwości budzi treść sprawdzianu. Chemik sformułował pytania w dość kreatywny sposób. Padło nawet stwierdzenie "co chemik ma w szafie", a także "dlaczego rad jest pijany". Trzeba przyznać, że to bardzo ciekawy sposób sprawdzenia wiedzy wśród uczniów. 

Genialne. Kartkówka z chemii. Nauczycielowi należy się Nobel!

- napisał mężczyzna, publikując zdjęcie sprawdzianu. 

"Nauczyciel uczy nie tylko samej wiedzy, ale też myślenia i łączenia faktów"

Pod wpisem pojawiło się sporo komentarzy. Internauci przyznali, że kreatywność nauczyciela z pewnością przerodzi się w większe zainteresowanie przedmiotem przez uczniów. Inni dodali, że to nieszablonowe podejście sprawi, że uczniowie odejdą od samej żmudnej teorii, a zaczną myśleć i łączyć fakty. 

Genialne, takiej chemii to się można uczyć.
Super!
Nauczyciel uczy nie tylko samej wiedzy, ale też myślenia i łączenia faktów.
Genialne

- czytamy w komentarzach. 

Uczeń napisał na teście, co myśli o życiu pisarza. Odpowiedź nauczycielki zaskakujeUczeń napisał na teście, co myśli o życiu pisarza. Odpowiedź nauczycielki zaskakuje

Więcej o: