Do kiedy wystawianie ocen 2022? Pierwszy semestr dobiega końca. Uczniom pozostało niewiele czasu na poprawę stopni

Przed nami przerwa świąteczna, a zaraz po niej ferie zimowe. Kiedy myślimy o labie, o planowaniu urlopu, aby spędzić z dziećmi czas, zapominamy o jednym - jeszcze czeka nas wystawienie ocen. Do kiedy wystawianie ocen 2022?

Do kiedy wystawianie ocen 2022? Ostatni dzwonek

Już niedługo zasiądziemy przy wigilijnych stołach. Otworzymy prezenty i spędzimy miło rodzinny czas. Nie zapominajmy jednak o tym, że już niedługo zakończenie pierwszego semestru nauki w szkołach. A co za tym idzie – czas wystawiania ocen. Do kiedy wystawienie ocen 2022?

Okazuje się, że jest naprawdę mało czasu na poprawienie ostatnich kartkówek, sprawdzianów.

Do kiedy wystawianie ocen 2022? Intensywny czas dla uczniów

Grudzień to bardzo intensywny czas. Nie tylko przygotowujemy się do świąt, lecz także wspieramy dzieci w przygotowaniach do zakończeniu semestru.

Przerwa świąteczna rozpoczyna się 23 grudnia i trwa do 1 stycznia 2023 włącznie. Do tego czasu dobrze przynajmniej skontrolować oceny naszych dzieci. Na wystawienie ocen jest naprawdę mało czasu. Nie ma wprawdzie jednego terminu wystawiania ocen, ale szkoły muszą to zrobić jak najszybciej. Placówki same ustalają podział roku na semestry i wyznaczają termin wystawienia ocen.

Zobacz wideo Dlaczego oceny w szkole są bez sensu?

Do kiedy wystawianie ocen 2022? Termin determinują ferie

Najważniejszym kluczem w podejmowaniu decyzji, do kiedy wystawianie ocen 2022, jest oczywiście termin ferii zimowych. A te w Polsce są cztery.

Harmonogram ferii przedstawia się następująco:

  • 16 - 29 stycznia 2023 r. - lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie;
  • 23 stycznia - 5 lutego 2023 r. - podlaskie, warmińsko-mazurskie;
  • 30 stycznia - 12 lutego 2023 r. - kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie;
  • 13 - 26 lutego 2023 r. - dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie.

Szkoły zwykle wystawiają oceny na tydzień przed feriami zimowymi. A początek ferii to też zakończenie pierwszego semestru nauki.

Więcej o: