Kiedy jest przerwa świąteczna? Potrwa prawie tyle, co drugie ferie. To jednak nie koniec niespodzianek

Kiedy jest przerwa świąteczna? Tu już naprawdę za chwilkę, za moment! Na dodatek przerwa świąteczna będzie trwała prawie tyle co ferie zimowe. A i to nie koniec laby. Uczniowie między przerwą świąteczną a feriami zimowymi mają długi weekend.

Kiedy jest przerwa świąteczna? Aż 10 dni

Boże Narodzenie wypada w tym roku niefortunnie. Zarówno wigilia, jak i sylwester wypadają w weekendy. Oznacza to, że nie przysługują nam dodatkowe dni wolne. Dorośli więc mają jedynie trzy dni świąt – od soboty do poniedziałku. Sylwester i Nowy Rok to tylko weekend – sobota i niedziela. Co innego dzieci. Uczniowie nie idą już do szkół 23 grudnia. W szkolnych ławach zasiądą dopiero 2 stycznia.

To więc 10 dni wolnego. Przerwa świąteczna trwa prawie tyle co ferie zimowe! Te oczywiście trwają 14 dni. A i tak niektórzy narzekają. W ubiegłych latach bowiem przerwa świąteczna potrafiła trwać i 11, i 12, a nawet i 13 dni! Wszystko zależy oczywiście od układu dni w kalendarzu.

Kiedy jest przerwa świąteczna? Zaraz po niej długi weekend

Przerwa świąteczna trwa od 23 grudnia 2022 roku do 1 stycznia 2023 roku. A tuż po niej uczniów czeka niespodzianka. Wracają do szkół zaledwie na cztery dni. W piątek 6 stycznia przypada święto Trzech Króli. A to oznacza wolny dzień i długi weekend. Odpoczywamy od piątku 6 stycznia do niedzieli 8 stycznia.

Zobacz wideo Czeka nas zima z drogą energią? „Państwo ma jeszcze szanse zbudować rezerwy węgla"

Niektóre województwa niemal od razu po tym długim weekendzie rozpoczynają ferie zimowe. Tak wygląda kalendarium:

  • 16 - 29 stycznia 2023 r. - lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie
  • 23 stycznia – 5 lutego 2023 r. - podlaskie, warmińsko-mazurskie
  • 30 stycznia – 12 lutego 2023 r. - kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie
  • 13 – 26 lutego 2023 r. - dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie
Więcej o: