Próbny egzamin ósmoklasisty 2022 arkusze. Gdzie je znaleźć?

Trwa próbny egzamin ósmoklasisty organizowany przez wydawnictwo Operon. Nie jest on obowiązkowy, jednak to świetna forma sprawdzenia wiedzy przez uczniów. CKE nie planuje testów diagnostycznych dla ósmoklasistów. Gdzie można szukać arkuszy i odpowiedzi do próbnych egzaminów ósmoklasisty z Operonem?

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy dla każdego ucznia, który planuje ukończyć ostatnią klasę szkoły podstawowej. Ma formę pisemną i odbywa się w szkole, a arkusze egzaminacyjne są sprawdzane przez egzaminatorów z okręgowych komisji egzaminacyjnych. Egzamin sprawdza niezbędną wiedzę i umiejętności z trzech podstawowych przedmiotów szkolnych: języka polskiego, matematyki i języka obcego. Jego wynik jest ważny, bo ma znaczenie podczas rekrutacji do szkoły średniej. To motywuje, aby się wykazać i dostać do wymarzonej szkoły średniej.

Zobacz wideo Jakie będą najważniejsze daty w tym roku szkolnym?

Próbny egzamin ósmoklasisty 2022 arkusze

Próbne egzaminy ósmoklasisty na początku grudnia od lat organizowane są przez wydawnictwo Operon. Co ważne, nie są one obowiązkowe. Biorą w nim udział szkoły, które do 31 października 2022 roku zgłosiły chęć przeprowadzenia testu w swojej placówce. Oto pełny harmonogram egzaminów:

  • 6 grudnia 2022 godzina 9.00 – język polski,
  • 7 grudnia 2022 godzina 9.00 – matematyka,
  • 8 grudnia 2022 godzina 9.00 – język angielski.

Każda szkoła może samodzielnie przygotowań próbny egzamin ósmoklasisty, jednak ważne jest, aby arkusze przygotowane były zgodnie z wymaganiami egzaminacyjnymi.

Daria Ładocha szuka korepetycji dla córki, bo'musi mieć 100% na testach'. Fanka: Żart Daria Ładocha szuka korepetycji dla córki, bo "musi mieć 100 proc. na testach". Fanka: Żart

Próbny egzamin ósmoklasisty 2022 arkusze

Próbny egzamin ósmoklasisty 2022 opracowany przez wydawnictwo Operon jest dostępny wyłącznie dla szkół, które wzięły udział w tej edycji egzaminów próbnych z wydawnictwem. Niestety uczniowie nie będą mogli zobaczyć odpowiedzi do zadań w sieci. Podobnie jest z próbną maturą, która odbędzie się już w przyszłym tygodniu. Maturzyści nie mieli dostępu do arkuszy i odpowiedzi matur organizowanych przez Operon.

Egzamin ósmoklasisty 2023 - kiedy? Od tego roku uczniowie otrzymają więcej czasu na naukę. Egzamin ósmoklasisty 2023: będzie trudniej? Uczniów czekają zmiany

Więcej o: