Dni wolne - grudzień 2022. Przerwa świąteczna prawie tak długa, jak ferie, a w styczniu dodatkowa niespodzianka dla uczniów

Dni wolne - grudzień 2022 to chyba najczęściej wpisywana w tym miesiącu fraza w wyszukiwarki internetowe. Wszyscy chcą wiedzieć, kiedy dzieci nie idą do szkół. 22? 23? Dopiero 24 grudnia? Sprawdzamy.

Dni wolne - grudzień 2022. Przerwa świąteczna krótsza niż ostatnio

Dni wolne w grudniu 2022 to coś, czego nie możemy się doczekać. Nie tylko ze względu na magiczną atmosferę świąt i chęć spędzania z rodziną czasu. Dzieci myślą przede wszystkim o przerwie od nauki. Kiedy zaczynają się dni wolne w grudniu 2022? Przerwa świąteczna startuje 23 grudnia. Oznacza to, że dzieci zostaną w domach już dzień przed wigilią.

Przerwa świąteczna jest jednak krótka w tym roku. Trwa od 23 grudnia do 1 stycznia włącznie. To zaledwie 10 dni. Choć trwa prawie tyle co ferie zimowe, to w ubiegłych latach można było poleniuchować nawet przez 11, 12 czy 13 dni! Uczniów czeka jednak pewien bonus.

Zobacz wideo Dlaczego Boże Narodzenie obchodzimy akurat 25 grudnia?

Dni wolne - grudzień 2022. Długi weekend zaraz po przerwie świątecznej

Dzieci wracają do szkół 2 stycznia. W ławkach szkolnych spędzą jednak tylko cztery dni. Już 6 stycznia wypada bowiem święto Trzech Króli. Tego dnia więc będą mogli również zostać w domu. Mamy święto, więc i rodzice mogą cieszyć się długim weekendem. Wolne jest łącznie trzy dni – piątek-niedziela.

Dni wolne - grudzień 2022. A kiedy ferie?

Warto wiedzieć, że niektórzy uczniowie po długim weekendzie pójdą do szkół zaledwie na pięć dni. W kolejnym tygodniu zaczną ferie zimowe. Tak wygląda podział na województwa:

  • 16 - 29 stycznia 2023 r. - lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie
  • 23 stycznia – 5 lutego 2023 r. - podlaskie, warmińsko-mazurskie
  • 30 stycznia – 12 lutego 2023 r. - kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie
  • 13 – 26 lutego 2023 r. - dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.