Uczeń miał napisać na sprawdzianie, czym różnią się dwa teksty. Takiej odpowiedzi nauczyciel nie przewidział

Poniższe nagranie dowodzi, że zadania na sprawdzianach powinny być jednoznacznie formułowane, bo to pozwoli nauczycielom sprawdzić rzeczywisty stan wiedzy uczniów, a nie jedynie spryt.

Więcej informacji o aktualnej sytuacji w polskim szkolnictwie na stronie Gazeta.pl

W mediach społecznościowych często pojawiają się zdjęcia sprawdzianów lub zeszytów z pracą domową zadaną przez nauczycieli. To uczniowie chwalą się swoją kreatywnością lub ich rodzice oburzają się z powodu tego, co nauczyciele zadali ich pociechom lub jak je ocenili. Czasem pojawiają się zadania, których nie są w stanie rozwiązać i proszą internautów o pomoc. 

ZraszaczZabrania dziecku dotykać choinki. W tym celu sięga po zraszacz. "Uczyłam tak psa"

Nauczyciel pokazał zaskakującą odpowiedź

Na TikToku, Instagramie i Twitterze pojawiają się też posty zamieszczane przez samych nauczycieli. Jeden z nich, który uczy historii i WOS-u w liceum ogólnokształcącym i szkole podstawowej zebrał "kwiatki" ze sprawdzianów swoich uczniów. Jeden z uczniów w miejscu, gdzie pedagog miał wystawić ocenę, zostawił wiadomość: "Miejsce na ocenę, która nie doprowadzi do depresji". Na szczęście okazało się, że nauczyciel miał poczucie humoru i sprawdzian został zaliczony. Niedawno na TikToku na koncie fayziq pojawiło się nagranie, na którym nauczyciel omawia zadanie, jakie pojawiło się na sprawdzianie. 

Wskaż dwa dowolne elementy, którymi różnią się powyższe teksty

Odpowiedź jednego z uczniów brzmiała: "Autorem i tytułem". Nauczyciel stwierdził: "No faktycznie to miały być dwa dowolne elementy, więc jakby to nie było zaliczone... Oj, sprzeciwiałbym się"

Pod nagraniem pojawiło się wiele komentarzy rozbawionych użytkowników TikToka. 

Zobacz wideo Czy każde dziecko może być dobre z matematyki?

Większość komentarzy stanowiły wpisy młodzieży w wieku szkolnym, która z nauczycielami i sprawdzianami ma do czynienia na co dzień:

Ciekawa odpowiedź
No ale odpowiedź poprawna
Genialne
U nas by nie przeszło
Najlepsza odpowiedź

- pisali. Wśród komentarzy pojawiła się także odpowiedź nauczycielki, która zapewniła: 

Ja bym zaliczyła.

Gdy weszła do łazienki, widok ją przeraziłMama weszła do łazienki i widok ją przeraził. "Wanienka pełna krwi"

Więcej o: