Tak wyglądają lekcje religii w tej szkole. Internautka: "Jestem niewierząca, ale na takie zajęcia bym przyszła"

Ksiądz Sebastian Picur jest aktywnym użytkownikiem TikToka. Doskonale wie, że za sprawą zamieszczanych tam filmików może łatwo dotrzeć do młodzieży z ważnymi przesłaniami dotyczącymi wiary. Tym razem z przymrużeniem oka pokazał, jak wyglądają jego lekcje religii.

Więcej informacji o aktualnej sytuacji w polskim szkolnictwie na stronie Gazeta.pl

W czasach, kiedy uczniowie masowo rezygnują ze szkolnych lekcji religii, ksiądz Sebastian Picur znalazł sposób, jak zainteresować młodzież tematyką wiary. Założył konto na TikToku i zgromadził już niemal 575 tysięcy obserwatorów i ta liczba wciąż rośnie.

Co mają lekcje religii do ślubu kościelnego?Co mają lekcje religii do ślubu kościelnego? Ksiądz z TikToka odpowiada

Konto księdza obserwuje coraz więcej internautów

Ksiądz Sebastian Picur regularnie zamieszcza na swoim koncie nagrania, w których podejmuje różne (czasami trudne i kontrowersyjne) tematy związane z wiarą. Odpowiada na pytania wiernych dotyczące m.in. in vitro, Halloween, zasadności spowiedzi dzieci etc. Jego odpowiedzi są jednoznaczne, wyczerpujące, a jednocześnie nikogo w nich nie osądza, jest pełen zrozumienia, łagodności i empatii. Nie brakuje mu też poczucia humoru, co szczególnie podoba się obserwującej go młodzieży. Niedawno pokazał, jak się cieszy, gdy uczniowie przynoszą na lekcje żelki, co robi, gdy w czasie udzielania ślubu zapomni imienia panny młodej.

Zabawna lekcja religii

Jeden z opublikowanych przez księdza Sebastiana filmików szczególnie spodobał się jego obserwatorom, powstał w szkole, w której duchowny uczy religii - w II Liceum Ogólnokształcącym im. Konstytucji 3 Maja w Krośnie, nazywane "Guzikówką". Nagranie opatrzył komentarzem: "Gdy uczniowie mają te same pasje, co ty..." Widzimy na nim księdza i kilkoro uczniów, którzy nagrywają filmik na TikToka. W rękach trzymają różańce.

Zobacz wideo Czy każde dziecko może być dobre z matematyki?

Internauci zachwyceni księdzem

Pod nagraniem pojawiło się wiele komentarzy zaskoczonych internautów:

To ksiądz, który naprawdę chce przekazać dobre słowa Boże młodzieży
Super ksiądz! Przekazuje wiarę do młodych ludzi z serca. To się nazywa prawdziwe powołanie
Takie pozytywnie zakręcone osoby, są bardzo potrzebne, zwłaszcza w Kościele

Większość komentarzy pozostawili  uczniowie, którzy zapewnili, że na katechezę prowadzoną przez księdza Sebastiana chętnie by uczęszczali.

Chcę mieć takiego księdza.
I do niego na lekcje mogłabym przychodzić mimo innej wiary.
Ucz moją klasę mistrzu!
Taki ksiądz to skarb. Aż bym z przyjemnością chodził na jego lekcje.
Nie jestem wierząca, ale do pana na zajęcia bym przyszła.
Na taką religię mogę chodzić.

Inni żartowali:

Mam niedaleko do krosna, już jadę.
Rasowy tiktoker.

Zdalne nauczanie. 'A kto nam, rodzicom odda za prąd?' Kalkulacja kosztów. Kwoty nawet powyżej 700 złNauka zdalna wróci w tych placówkach. W niektórych dzieci już uczą się w kurtkach, a rodzice boją się o to, co będzie zimą

Więcej o: