Praca domowa ucznia zaskoczyła nauczycielkę. W zeszycie napisała mu wiadomość

W sieci pojawiło się zdjęcie pracy domowej z języka polskiego. Nauczycielka kazała napisać uczniom o swojej ulubionej piosence. Uczeń napisał krótką wypowiedź, za którą otrzymał ocenę niedostateczną z plusem. Polonistka zostawiła dla dziecka pewną wiadomość. Dziecko z pewnością się tego nie spodziewało.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Kiedy zacząć bawić się z dzieckiem? Znacznie wcześniej niż mogłoby się wydawać

Uczeń odrobił pracę domową, za którą otrzymał ocenę niedostateczną. Nauczycielka zaskoczyła podczas sprawdzania

Na facebookowym profilu Antyradio jakiś czas temu pojawiło się zdjęcie pracy domowej z języka polskiego pewnego chłopca o imieniu Maciej. Nauczycielka zadała dzieciom pracę domową o następującej treści:

Opisz ulubioną piosenkę.

Chłopiec w kilku zdaniach odpowiedział i napisał, że jego ulubionym utworem jest piosenka z bajki "Koń Rafał". Uzasadnił swoją wypowiedzieć, tłumacząc, że piosenka jest krótka, zwięzła i na temat. Uczeń zrobił przy tym kilka rażących błędów. 

Treść pracy domowej była inaczej sformułowana. Twoja praca Maćku jest do poprawy. Też lubię tę piosenkę

- dodała i postawiła chłopcu ocenę niedostateczną z plusem. 

Uczeń napisał na teście, co myśli o życiu pisarza. Odpowiedź nauczycielki zaskakuje Uczeń napisał na teście, co myśli o życiu pisarza. Odpowiedź nauczycielki zaskakuje

"Praca jest kreatywna, a taka ocena niszczy samodzielne myślenie"

Pod wpisem na Facebooku pojawiło się sporo komentarzy. Internauci byli zaskoczeni, że choć dziecko dobrze odpowiedziało na zadanie domowe, to nauczycielka podeszła do sprawy niezbyt motywująco i mimo to postawiła mu ocenę niedostateczną. Zaznaczyli, że takie niesłuszne ocenianie wyłącznie zniechęca do działania. 

I bardzo dobrze. Koń Rafał to dobra bajka. Dobrze ja opisał, u mnie miałby piątkę z minusem. Minus za brak cytatu.
Plusik uzasadniony i zachęca do motywacji.
Oj, mocno motywująco.
Praca jest kreatywna, a taka ocena niszczy samodzielne myślenie.
Podobają mu się piosenki krótkie, zwięzłe i na temat. Nie widzę problemu

- czytamy. Jeden z komentujących był wyraźnie zaskoczony tym, że dziecko zrobiło aż tyle błędów w zadaniu, które zostało zadane do domu. Zaznaczył, że każdy rodzic powinien nieco wcześniej zerknąć do zeszytu dziecka i sprawdzić jego pracę domową:

Brakuje mi tu dziecka rodziców, którzy powinni przeglądać zadania domowe. To nie wymaga dużo czasu. A jeśli brak czasu to może babcia?

Szkoła - zdjęcie ilustracyjne Szkolne "kwiatki" przy odpowiedzi. "DJ Jankiel i świątynia dymania"

Więcej o: