Uczeń napisał na teście, co myśli o życiu pisarza. Odpowiedź nauczycielki zaskakuje

Do sieci trafiło zdjęcie sprawdzianu z języka polskiego, na którym uczniowie mieli wykazać się znajomością dzieła Stefana Żeromskiego "Syzyfowe prace". Jeden z uczniów udzielił żartobliwej odpowiedzi. Nauczyciel nie oburzył się i napisał nietypową notatkę do testu, odwołując się do słów ucznia.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Uczniowie nie mogą doczekać się przerwy świątecznej, kiedy w końcu odpoczną od obowiązków szkolnych. Zanim w pełni przejdą na błogi wypoczynek, muszą zaliczyć wszystkie sprawdziany i kartkówki, dzięki czemu ze spokojem wrócą do szkół w nowym roku kalendarzowym. Choć nie jest łatwo, to uczniowie starają się podchodzić z uśmiechem do szkolnych wyzwań.

Jeden z uczniów zażartował na sprawdzianie z języka polskiego. Ku zdziwieniu, jego odpowiedź nie oburzyła nauczyciela, a przerodziła się miły akcent. 

Zobacz wideo Powrót do szkoły nie może się kojarzyć z tym, że będzie ciężko

Uczeń zażartował na sprawdzianie z języka polskiego. Nauczyciel poszedł jego tropem

Jeden z aktywnych użytkowników Twittera zamieścił na swoim profilu wpis ze zdjęciem sprawdzianu z języka polskiego dotyczącym znajomości pewnej lektury. Klasówka składała się z dwóch pytań opisowych. Nauczyciel nakazał dzieciom, aby wymienili głównych bohaterów "Syzyfowych prac" oraz napisali krótką charakterystykę Stefana Żeromskiego.

Odpowiedź jednego z uczniów zaskakuje. Wspomniał on o tym, że polski pisarz miał nudne życie i że bardzo mu tego współczuję. Natomiast nauczyciel poszedł tropem dziecka i odpisał, że ma tak samo, jak Żeromski. Na drugie zadanie uczeń nie znał odpowiedzi i zamiast zostawić puste pole, to napisał:

 Nie umiem!

Uczeń napisał na teście, co myśli o życiu pisarza. Odpowiedź nauczycielki zaskakujeUczeń napisał na teście, co myśli o życiu pisarza. Odpowiedź nauczycielki zaskakuje TikTok, screen: @leminerai

Pokazała sprawdzian ucznia z dysleksjąSprawdzian ucznia podzielił nauczycieli. "Napisał poprawnie dwa słowa na 20"

Więcej o: