Odwołano zajęcia w szkole w Przewodowie. Rakieta spadła zaledwie 300 metrów od placówki

Na terenie wsi Przewodów spadł pocisk rakietowy. Do tragedii doszło zaledwie 300 metrów od szkoły. Zajęcia w placówce zostały odwołane. Na miejscu są psychologowie i nauczyciele.

We wtorek 15 listopada doszło do wybuchu rakiety w Przewodowie niedaleko granicy z Ukrainą. Według informacji podanych przez AP pocisk został najpewniej wystrzelony przez siły ukraińskie w nadlatującą rosyjską rakietę. W wyniku wypadku spadł jednak na teren suszarni, a w zdarzeniu zginęły dwie osoby. Jedną z nich był mąż pracownicy Szkoły Podstawowej znajdującej się zaledwie 300 metrów od miejsca, w którym doszło do eksplozji.

Odwołano zajęcia w szkole w Przewodowie

Więcej artykułów dotyczących aktualnych wydarzeń przeczytasz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kiedy dziecko się zakrztusi. Przede wszystkim nie panikować. Działać!

W placówce uczy się około 80 uczniów, ale na szczęście we wtorek uczniowie mieli lekcje do godziny 13.30, a w momencie wybuchu nie było ich w klasie. Jak poinformowała dyrektorka szkoły Ewa Byra w rozmowie z Onetem, jedną z ofiar tragedii był jeden mąż pracownicy placówki. Dodała, że o tragedii dowiedziała się telefoniczne od pracownika, gdyż nie było jej wtedy na terenie Przewodowa.

Po prostu nie wierzyłam, że coś takiego mogło się wydarzyć 

- wyznała.

Ewa Byra podjęła decyzję, aby w środę odwołać zajęcia lekcyjne. W placówce dostępni są jednak psychologowie z powiatowej poradni oraz wszyscy nauczyciele. 

Pomagamy, jesteśmy do dyspozycji dzieci, jeśli się zjawią. Jesteśmy również do dyspozycji rodziców. Służymy rozmową, wsparciem. Też mamy przecież podstawy wykształcenia psychologicznego 

- podkreśliła nauczycielka angielskiego cytowana przez portal TOK FM.

Zdaniem dyrektorki obecnie najważniejsze dla mieszkańców są rozmowa oraz wsparcie. W placówce będzie udzielane wsparcie psychologiczne nie tylko dla uczniów i nauczycieli, ale także innych pracowników oraz mieszkańców Przewodowa. Od czwartku lekcje będą odbywały się już zgodnie z harmonogramem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.