Prace domowe do HiT-u. Pielgrzymka Jana Pawła II, wywiad o papieżu i katolicki słowniczek

Ujawniono konspekty dla nauczycieli prowadzących lekcje HiT zgodnie z podręcznikiem prof. Roszkowskiego. Wśród zalecanych prac domowych są: pielgrzymka Jana Pawła II, słowniczek postaci związanych z katolicyzmem i przeprowadzenie wywiadu z kimś, kto pamięta wybór papieża Polaka.

Od września w szkołach obowiązuje nowy przedmiot - historia i teraźniejszość. Nim lekcje rozpoczęły się na dobre wzbudził negatywne emocje i obawy rodziców. Pierwszy zatwierdzony do użytku podręcznik autorstwa prof. Wojciecha Roszkowskiego propaguje skrajnie prawicowe poglądy jako jedyne właściwe. Krytycy zarzucili mu także manipulację faktami i brak rzetelnego przedstawienia omawianych pojęć. Należy jednak zaznaczyć, że to od nauczycieli zależy czy i jakiego podręcznika będą używać podczas prowadzenia zajęć.

Konspekt nauczania HiT-u

Więcej artykułów o tematyce parentingowej przeczytasz na stronie Gazeta.pl.

Praca domowa uczniaTata jest oburzony pracą domową dziecka. Chodzi o imiona w poleceniu

Zobacz wideo Kiedy dziecko się zakrztusi. Przede wszystkim nie panikować. Działać!

Jak informuje Onet.pl, nowe konspekty do lekcji do książki Roszkowskiego są dostępne jedynie dla nauczycieli zweryfikowanych w wydawnictwie Biały Kruk, które wydało książkę. Mogą posiłkować się nimi podczas prowadzenia zajęć.

W konspektach wydawnictwo instruuje nauczycieli, jak pracować z podręcznikiem, jakie zagadnienia omawiać z uczniami i jaką pracę domową im zadawać. Materiał został opracowany na 54 lekcje w pierwszej klasie szkoły średniej, obejmujące lata 1945-1979.

Jak wynika z konspektów wydawnictwa Biały Kruk nauczyciel ma podkreślać rolę chrześcijaństwa dla przeciwdziałania "cywilizacyjnej destrukcji" na przestrzeni całego roku szkolnego. Wśród prac domowych zalecanych dla dzieci wymienia się chociażby stworzenie krótkiego alfabetycznego słownika postaci związanych z katolicyzmem w latach 60., które mogą być autorytetami w dzisiejszych czasach, napisanie relacji z pielgrzymki papieskiej, lub przeprowadzenie wywiadu z kimś z rodziny, kto pamięta dzień wyboru polskiego papieża.

Podczas samych lekcji nauczyciele mają omawiać m.in. sylwetki "wybitnych zakonników jak św. Teresa z Kalkuty, Tomasz Merton" i przedstawić wątek pielgrzymki św. Jana Pawła II w 1979 roku do Polski. Według celów jednych z zajęć umieszczonych w konspekcie uczeń ma także ocenić  "obyczajowe wynaturzenia lansowane przez zachodnią lewicę".

Chłopiec urodziny 11 listopada o 11:11Urodził się 11.11 o godzinie 11:11. "Anielski chłopiec" ma 11 lat

Więcej o: