Ferie zimowe 2023 przyjdą szybciej niż w poprzednich latach. Uczniowie wrócą do szkół dosłownie na parę dni

Ferie zimowe 2023 trzeba już planować. Jeśli chcemy spędzić z dziećmi zimowy urlop w Polsce, lepiej się spieszyć. Aż pięć województw ma ferie w tym samym czasie. A to oznacza, że będzie ciasno. Lepiej zawczasu zarezerwować pobyt w hotelu czy wykupić wczasy. Warto też wiedzieć, że ferie zimowe 2023 będą wcześniej niż w minionych latach.

Ferie zimowe 2023. Rozporządzenie ministra

Do ferii zimowych 2023 zostało jeszcze sporo czasu? Nic bardziej mylnego. To idealny czas, aby planować już zimowy wypoczynek. Nic nie wskazuje, aby Ministerstwo Edukacji Narodowej zmieniło coś w terminarzu. Ferie będą odbywały się planowo, z podziałem na województwa.  

Na podstawie § 3 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego  oraz § 3 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego, minister właściwy do spraw oświaty i wychowania – po zasięgnięciu opinii wojewodów i kuratorów oświaty – ogłasza terminy rozpoczęcia i zakończenia ferii zimowych w szkołach na obszarze poszczególnych województw

- czytamy rozporządzenie w sprawie ferii zimowych 2023 na stronie gov.pl.

Zobacz wideo Domowe sposoby na ciastolinę i slime - idealne na ferie

Ferie zimowe 2023. Wcześniej niż zwykle

Kiedy więc wypadają ferie zimowe 2023? Oto terminy ferii zimowych 2023:

  • 15 - 28 stycznia 2024: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie
  • 22    stycznia – 4 lutego 2024: podlaskie, warmińsko-mazurskie
  • 29 stycznia – 11 lutego 2024: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie
  • 12 – 25 lutego 2024: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

Pierwsi odpoczną więc uczniowie z: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego, zachodniopomorskiego. Oznacza to, że dzieci wrócą do szkół po przerwie świątecznej zaledwie na kilka dni.

Szkoła będzie czekała na uczniów 2 stycznia w poniedziałek. Ale już 6 stycznia wszyscy mają wolne. Wypada wtedy święto Trzech Króli i dzieci mają długi weekend. Wrócą więc do szkół 9 stycznia, spędzą w szkolnych murach pięć dni i rozpoczną ferie zimowe.

Więcej o:
Copyright © Agora SA