Oburzająca praca domowa z religii na temat "ideologii gender". Internauci: "Że im nie wstyd takie coś zadawać"

W sieci pojawił się kolejny przykład pracy domowej zadanej uczniom przez osobę prowadzącą lekcje religii w jednej z poznańskich szkół. Uczniowie mieli napisać o zagrożeniach płynących z "ideologii gender".

Więcej informacji o aktualnej sytuacji w polskim szkolnictwie na stronie Gazeta.pl

Szkolne lekcje religii wciąż są powodem nowych kontrowersji. Wątpliwości dostarcza już sama ich obecność w planie zajęć państwowych szkół, niedawno wywiązała się dyskusja na temat ich miejsca w planie dnia. Zamiast bowiem odbywać się na pierwszej lub ostatniej lekcji, żeby uczniowie, którzy na nie nie chodzą, nie mieli okienek, często jest w środku dnia. Niedawno Rzecznik Praw Obywatelskich zwrócił się z prośbą o wyjaśnienia do Małopolskiej Kurator Oświaty, Barbary Nowak, która powiedziała:

Od lat proszę dyrektorów, by lekcje religii nie odbywały się na pierwszej lub ostatniej godzinie. To nie jest w porządku. To jest sygnał, zachęta dla młodych ludzi, by nie chodzili na nie.

Kurator przypomniała, że organizacja religii i etyki w szkole, w tym ich miejsce w planie zajęć jest wyłącznie kompetencją dyrektora placówki, co wynika z art. 68 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021 r. poz. 1082 ze zm.). Ponadto zgodnie z art. 110 ust. 4 tej ustawy to dyrektor szkoły, z uwzględnieniem zasad ochrony zdrowia i higieny pracy, ustala tygodniowy plan zajęć edukacyjnych.

SzkołaKatechetka kazała napisać list, w którym nawrócę geja. Wróciłam z zaświadczeniem

Absurdalne i oburzające prace domowe z religii

Nieustająco wątpliwości dostarczają także treści przekazywane uczniom na katechezie. W sieci, zwłaszcza w mediach społecznościowych, nie brakuje przykładów udostępnianych tam przez zaskoczonych uczniów lub ich oburzonych rodziców. Niedawno pisaliśmy o zadaniu domowym dla czternastoletnich uczniów związanym z tematem aborcji. Inna katechetka uczniom drugiej klasy liceum poleciła napisać list nawracający geja. Swoim zadaniem domowym podzieliła się też uczennica ósmej klasy szkoły podstawowej, która miała narysować swój wyraz twarzy podczas "spaceru z Bogiem" i spaceru "bez Boga". Z kolei na facebookowym profilu "Fiksacje seksualne prawicy" udostępniono zadanie domowe z religii, które polegało na napisaniu ośmiu zdań na temat zagrożeń płynących z "ideologii gender".

Zobacz wideo Dziecko dziedziczy długi i co dalej? Adwokat: Jest prawnie chronione

Pod postem wywiązała się dyskusja zaskoczonych, zgorszonych, a także rozbawionych internautów. Pisali:

Wysłałbym kartę uno reverse i kazał napisać o zagrożeniach płynących z kościoła
Albo napisać wypracowanie na 8 zdań o zagrożeniach płynących z religii w szkole
Mógłbym godzinami mówić o szkodliwości określenia "ideologia gender"
Że im nie wstyd takie coś zadawać do domu
Najpierw chciałabym poznać założenia tej ideologii, żeby mieć się do czego odnieść, słucham.

Lepiej wiedzieć co oznaczają konkretne sygnały alarmowe.Usłyszała syreny alarmowe i nie wiedziała, co robić. "Bałam się bardziej niż córka"

Więcej o: