Dostała nietypowe zadanie na religii w liceum. "Wyraz twarzy na spacerze z Bogiem i bez Boga"

Licealistka pokazała, jaką pracę domową zadała jej katechetka. "Jestem w drugiej klasie technikum i dzisiaj katechetka zadała nam narysowanie komiksu o Jonaszu...' - twierdzi inna uczennica.

Na stronie cenareligii.pl przedstawiono koszty związane z nauczaniem religii w roku szkolnym 2019/2020 w placówkach prowadzonych przez samorządy. Kwoty są niemałe. Przykładowo, w 2020 roku Warszawa wydała na ten cel 48 mln zł, w Poznań 21 mln, a w Szczecin 15,5 mln zł. Tymczasem okazuje się, że coraz więcej uczniów rezygnuje z uczestnictwa w katechezie.

Dostała nietypowe zadanie na religii w liceum

Więcej artykułów o tematyce szkolnej przeczytasz na stronie Gazeta.pl.

Lara Gessler i Piotr SzelągMąż Lary Gessler trafił po porodzie do szpitala. "Potrzebowałem pomocy"

Zobacz wideo Kiedy dziecko się zakrztusi. Przede wszystkim nie panikować. Działać!

Jak pisaliśmy w poprzednim artykule w 2010 roku udział w lekcjach religii deklarowało 93 proc. uczniów w wieku 17-19 lat. Po ponad 20 latach pozostało tylko 54 proc. chętnych.

Niektórzy uczniowie, którzy uczęszczają na katechezę nie są też zadowoleni ze sposoby prowadzenia zajęć. Na Twitterze jedna z uczennic ósmej klasy szkoły podstawowej pokazała zdjęcie pracy domowej. Polegała na pokolorowaniu pustych kratek, które następnie ułożą się w napis "Jan Paweł II". W odpowiedzi inna uczennica, tym razem licealistka, przyznała, że katechetka zadaje im rysunki. W domu musiała narysować, jak wygląda podczas samotnego spaceru oraz jak prezentuje się podczas tego "z Bogiem".

Pod rysunkami pojawiła się masa komentarzy od innych uczniów, którzy podzielili się podobnymi doświadczeniami i przyznali, że na katechezie wykonują zadania, które są na poziomie małych dzieci.

Gdyby ktoś się zastanawiał czemu w liceum nie poszłam na religię
Jestem w 3 LO i mieliśmy kolorowankę
Jestem na studiach i na jutro muszę przynieść wydrukowaną kolorowankę i kredki
To jest coś pokroju: 'Chce dodatkową ocenę z religii na podwyższenie średniej', a nauczyciel na to: 'zrób krzyżówkę'
Twórcze i rozwijające doprawdy
Jestem w drugiej klasie technikum i dzisiaj katechetka zadała nam narysowanie komiksu o Jonaszu...
Jestem w ósmej klasie szkoły podstawowej. Pani każe nam po kolei czytać i śpiewać 

- pisali.

Po porodzie chciała zjeść burgera z McDonalds. Teściowa jej nie pozwoliła, a to nie wszystkoPo porodzie chciała zjeść burgera. Teściowa jej nie pozwoliła. "Zołza"

Więcej o: