Włącz Insta i hakuj manipulacje z nami!

#hakujemy_HiT i uruchamiamy dla was specjalny filtr na Instagramie, żeby poznać wasze ulubione HiT-owe manipulacje. Najciekawszą propozycję wspólnie zamienimy w lekcję krytycznego myślenia.

Nasza kampania #hakujemy_HiT trwa w najlepsze. Dziękujemy, że wchodzicie na hakujemyhit.org, korzystacie z filtra AR i rozsyłacie opracowania napisane przez grono ekspertów. Na przykładzie podręcznika profesora Roszkowskiego (wydanego przez oficynę Biały Kruk) wszyscy uczymy się samodzielnie odczarowywać różne zabiegi retoryczne, opinie i manipulacje.

Z okazji ukazania się drugiego podręcznika do przedmiotu Historia i Teraźniejszość (wydanego przez WSiP) zapraszamy was do wspólnego działania: 

  • na Instagramie wyszukaj filtr Hakujemy HiT i uruchom go nad tekstem podręcznika (wszystko jedno którego - ważna jest manipulacja, nie autor)
  • przeciągnięciem palca zaznacz na żółto fragment, który uznasz za manipulację lub opinię
  • udostępnij jako Instastory z hasztagiem #hakujemy_HiT i oznacz @gazetapl 

Przez tydzień będziemy repostować wasze propozycje, a w poniedziałek 10 października jedną z nich wybierzemy do eksperckiego opracowania z szerszym spojrzeniem. W ten sposób wy też, drodzy czytelnicy, pomagacie w nauce krytycznego myślenia.

To będzie już trzynasta lekcja krytycznego myślenia. Wszystkie pozostałe możesz przeczytać i ocenić już teraz.

Wejdź na hakujemyhit.org i odpal aparat w telefonie. Teraz również na Insta.

#hakujemy_HiT to wspólny projekt Gazeta.pl, 180heartbeats JUNG v MATT i zespołu Panowie Programiści.