Czarnek ma pomysł dla młodzieży: chce połączyć Netflixa i TikToka. Kwota przedsięwzięcia może powalić

Minister edukacji i nauki wie, że życie współczesnej młodzieży w dużym stopniu wypełniają media społecznościowe i platformy streamingowe. Postanowił ważne z punktu widzenia swojego resortu treści przekazywać im w nowoczesnej formie.

Więcej tematów związanych z rodzicielstwem znajdziecie na stronie Gazeta.pl

Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki wpadł na pomysł skutecznego dotarcia do młodzieży. Chce stworzyć platformę streamingową, na której zamieszczone będą krótkie, kilkuminutowe filmiki, coś w rodzaju połączenia Netflixa z TikTokiem. Czarnek uważa, że dzięki temu w atrakcyjny dla młodych ludzi sposób będzie można im przekazywać treści patriotyczne, narodowe i historyczne. Być może platforma będzie wsparciem dydaktycznym dla szkół i nauczycieli, jednak takie deklaracje na razie nie padły.

Czarnek wie, że młodzież nie ogląda telewizji

Kilka tygodni temu na łamach "Tygodnika Sieci" minister edukacji i nauki powiedział:  

Zdaję sobie sprawę, że młodzi ludzie nie oglądają telewizji, są na platformach streamingowych. Dlatego zleciłem Narodowemu Centrum Badań i Rozwoju konkurs za 30 mln zł na produkcję kilkuset krótkich, czterominutowych filmów o tematyce historycznej, ekonomicznej i kulturowej, które będą zamieszczane i promowane na platformach streamingowych.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju to polska agencja powołana do realizacji zadań z zakresu polityki naukowej, naukowo-technicznej i innowacyjnej. Na jej stronie można znaleźć wszystkie informacje o wspomnianym przez Czarnka przedsięwzięciu, czyli Multimedialnej Edukacji Młodzieży (MeduM). 

Zobacz wideo Dziecko dziedziczy długi i co dalej? Adwokat: Jest prawnie chronione

Ile to będzie kosztować?

Budżet całego przedsięwzięcia to 29 mln PLN. 7 mln PLN jest przeznaczone na utworzenie i utrzymanie platformy streamingowej VoD, a 22 mln PLN na opracowanie multimedialnych materiałów edukacyjnych i dydaktycznych. Wykonawca miał zostać wyłoniony w trbybie konkursu, do którego mogły przystąpić organizacje pozarządowe, parafie spółdzielnie socjalne etc. Oferty składano do 6 maja 2022 roku, a 3 sierpnia Narodowe Centrum Badań i Rozwoju poinformowało, że ma już wyniki oceny merytorycznej ofert.

Spośród 25 ofert skierowanych do oceny merytorycznej 16 uzyskało ocenę pozytywną (...) Cztery oferty zostały wyłonione do finansowania

- można przeczytać na stronie www

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.