Kalendarz dni wolnych. Wysyp luźnych piątków zadowoli uczniów. Będzie wiele okazji do odpoczynku

Dni wolnych od szkoły jest w tym roku szkolnym wyjątkowo dużo. Uczniowie będą mieli czas na odpoczynek. A pierwsze wolne od nauki będą mieć już w październiku. Potem dwie krótkie przerwy w listopadzie i przerwa świąteczna w grudni. Jak wygląda kalendarz dni wolnych od nauki?

Kalendarz dni wolnych. Pierwszy długi weekend już za chwilę

Dni wolne od szkoły w roku szkolnym 2022/2023 to ostatnio temat numer jeden wśród dzieci i rodziców. Ci pierwsi cieszą się na labę, ci drudzy muszą zaplanować urlop, jeśli chcą spędzić z dziećmi planowane wolne od szkoły. A  w tym roku uczniów czeka aż 180 dni wolnego. Podkreślmy jednak, że w tę liczbę są wliczone wakacje i wszystkie weekendy.

Pierwsza laba, dzień bez zajęć lekcyjnych już niedługo. 14 października, czyli w dniu nauczyciela, nie odbędą się żadne lekcje.

W dniu rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, 14 października każdego roku, obchodzony będzie Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty i jest wolny od zajęć lekcyjnych

- czytamy uzasadnienie prawne.

Ale dzieci idą do szkół. Tego dnia będą organizowane apele, wycieczki. Nie będzie jednak lekcji. Tylko niektóre szkoły mogą mieć wolne. To zależy od dyrekcji i tego jak rozplanuje dni dyrektorskie. A ma ich kilka w każdym roku szkolnym.

Zobacz wideo "Co jest złego w tym, że uczeń sprawdzi coś w internecie? Kwestia, żeby umiał zweryfikować znalezione informacje"

Kalendarz dni wolnych. Kiedy dzieci odpoczną od nauki?

Nawet jeśli 14 października dzieci pójdą do szkół, wolne będą mieć już niedługo. Kolejne wolne dni czekają uczniów już w listopadzie. 1 listopada, czyli Wszystkich Świętych, wypada w środę. Natomiast 11 listopada – Dzień Niepodległości – przypada w piątek. A tak wygląda kalendarz dni wolnych na cały rok:

  • 1 listopada (wtorek) - Wszystkich świętych,
  • 11 listopada (piątek) - święto Niepodległości
  • od 23 grudnia (piątek) do 1 stycznia (niedziela) - zimowa przerwa świąteczna (Boże Narodzenie i Nowy Rok),
  • 6 stycznia (piątek) - święto Trzech Króli,
  • od 16 stycznia do 26 lutego - ferie zimowe. Terminy zależne od województwa,
  • od 6 kwietnia (czwartek) do 11 kwietnia - wiosenna przerwa świąteczna (Wielkanoc),
  • 1-3 maja (poniedziałek-środa) - majówka,
  • 8 czerwca (czwartek) - Boże Ciało.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.