Ferie zimowe 2023 - terminy. Przed nimi uczniów czeka rozczarowanie. Chodzi o przerwę świąteczną

Terminy ferii zimowe 2023 to dla niektórych odległy termin. Inni już planują zimowe szaleństwo. Ferie rozpoczną się już w połowie stycznia. Uczniowie z pewnością nie będą mogli się doczekać, bo w tym roku czeka nas krótsza niż zwykle przerwa świąteczna.

Ferie zimowe 2023 – terminy. Kiedy dokładnie wypadają?

Choć rok szkolny dopiero się rozpoczął, wiele osób już planuje wyjazdy na ferie zimowe. Trwają one jak zwykle dwa tygodnie i jak zwykle województwa rozpoczyna je w różnych terminach. Harmonogram ferii zimowych 2023 przedstawia się następująco:

  • 16-29 stycznia 2023 r. - w województwach pomorskim, łódzkim, lubelskim, śląskim i podkarpackim,
  • 23 stycznia 2023 r. - 5 lutego 2023 r. - w województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim,
  • 30 stycznia 2023 r. - 12 lutego 2023 r. - w województwach świętokrzyskim, małopolskim, lubuskim, wielkopolskim i kujawsko-pomorskim,
  • 13-26 lutego 2023 r. - w województwach opolskim, dolnośląskim i zachodniopomorskim.

Ferie będą świetnym otarciem łez po krótszej niż zwykle przerwie świątecznej.

Zobacz wideo Domowe sposoby na ciastolinę i slime - idealne na ferie

Ferie zimowe 2023 – terminy. A co z przerwą świąteczną?

Przerwa świąteczna 2022, czyli dni wolne od szkoły z okazji Świąt Bożego Narodzenia, sylwestra i Nowego Roku to także wyczekiwany przez uczniów czas. W tym roku jednak będzie trwał krócej niż zwykle.

Zimowa przerwa świąteczna zwykle rozpoczyna się 23 grudnia i trwa do 2 stycznia - o ile dni te przypadają w roboczym tygodniu. W tym roku święta przypadają jednak w weekendy. Wigilia 24 grudnia wypada w sobotę, Boże Narodzenie 25 grudnia – w niedzielę. Tylko jeden dzień jest „dodatkowo" wolny. To oczywiście drugi dzień świąt – 26 grudnia przypadający w poniedziałek.

Tak samo sytuacja wygląda z sylwestrem. 31 grudnia to sobota, Nowy Rok to niedziela. Uczniowie więc idą do szkoły w poniedziałek 2 stycznia 2023 roku. Na szczęście już po chwili dzieci będą miały długi weekend. Święto Trzech Króli przypada 6 stycznia, czyli w piątek. Dzięki temu uczniowie od razu po świętach mają długi weekend.

Więcej o: