Podręcznik do HiT do kupienia na poczcie. "Dbajmy o rzetelną wiedzę młodych Polaków"

Podręcznik do przedmiotu Historia i Teraźniejszość autorstwa prof. Roszkowskiego, który od momentu wydania budzi kontrowersje, będzie sprzedawany w placówkach Poczty Polskiej. "Dbajmy o rzetelną wiedzę młodych Polaków, brońmy przed manipulacjami wrogów Polski" - napisał na Twitterze Ryszard Terlecki.

Więcej na temat polskich szkół przeczytasz na Gazeta.pl.

Już od 1 września uczniowie szkół ponadpodstawowych w swoich planach lekcji znajdą nowy przedmiot - historia i teraźniejszość. Mają się go uczyć z podręcznika prof. Roszkowskiego, któremu recenzenci zarzucają manipulację faktami i brak rzetelnego przedstawienia omawianych pojęć. Uczniowie jego książki dowiedzą się m.in., że in vitro to produkcja dzieci, " a wśród najbardziej popularnych obecnie ideologii politycznych należy scharakteryzować socjalizm, liberalizm, feminizm i ideologię gender".  Mimo to okazało się, że pozycja trafi do sprzedaży w 3500 placówkach pocztowych. 

Zobacz wideo Rodzice wracają z dzieckiem do domu i się zaczyna. Kamil Baleja: Najgorsze, co można zrobić to zaufać dobrym radom

"Dbajmy o rzetelną wiedzę młodych Polaków"

O sprzedaży podręcznika na Poczcie Polskiej poinformował Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu i szef klubu Prawa i Sprawiedliwości. 

„Historia i teraźniejszość", podręcznik szkolny prof. Wojciecha Roszkowskiego od jutra do kupienia w 3500 placówkach Poczty Polskiej. Dbajmy o rzetelną wiedzę młodych Polaków, brońmy przed manipulacjami wrogów Polski

- napisał na Twitterze. Informację tę potwierdził w rozmowie z Business Insider rzecznik Poczty Polskiej Daniel Witowski.

Potwierdzam, iż od jutra szeroką gamę oferowanych w naszych placówkach wydawnictw uzupełni podręcznik szkolny do przedmiotu Historia i Teraźniejszość

- przekazał. 

Pomimo braku alternatyw, nie wszystkie szkoły planują skorzystać z podręcznika prof. Roszkowskiego. W zeszłym tygodniu Inicjatywa Wolna Szkoła stworzyła mapę polskich szkół, które mają inny plan na nauczanie przedmiotu. Jak możemy przeczytać na stronie "nauczycielki i nauczyciele czekają na podręcznik innego wydawnictwa, w części nie planują w ogóle korzystania z podręcznika na rzecz własnych materiałów, a w części będą podejmować decyzję we wrześniu". 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.