Nauka zdalna wróci? Nauczyciel: "Dostajemy pewne sygnały"

- Nie chce wróżyć z fusów, bo nikt nie wie, co wydarzy się w przyszłości. Jestem już poradzie pedagogicznej i nie ukrywam, że przygotowujemy się na ewentualne nauczania online. Dostajemy pewne sygnały, jak będziemy działać, kiedy nas pozamykają. Obawiam się, że na jesieni znowu będzie dużo zakażeń. Dla mnie jako nauczyciela najważniejsze jest bezpieczeństwo i zdrowie dzieci - zapowiada nauczyciel historii w rozmowie z eDziecko.pl.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Jak będą wyglądały matury 2023? Czy może na nie wpłynąć pandemia?

Nauczyciel: Obawiam się, że na jesieni znowu będzie dużo zakażeń

Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Rodzice, dzieci i nauczyciele zastanawiają się, z czym przyjdzie im się zmierzyć już we wrześniu. Niektórzy obawiają się powrotu zdalnego nauczania ze względu na zagrożenie związane z sytuacją epidemiologiczną. Zapytaliśmy nauczyciela, czy pojawią się już jakieś sygnały w środowisku nauczycielskim odnośnie lekcji online. 

Nie chce wróżyć z fusów, bo nikt nie wie, co wydarzy się w przyszłości. Jestem już poradzie pedagogicznej i nie ukrywam, że przygotowujemy się na ewentualne nauczania online. Dostajemy pewne sygnały, jak będziemy działać, kiedy nas pozamykają. Obawiam się, że na jesieni znowu będzie dużo zakażeń. 

- przyznaje pedagog i dodaje, że nauczyciele powoli oswoili się z tym że jeśli rząd wprowadzi nauczanie zdalne, to będzie to nagła decyzja. Nauczyciel podkreśla, że w środowisko nauczycielskim czuć tę jedność, której brakowało na początku pandemii, kiedy pedagodzy podzielili się na dwa obozy - przeciwników zamykania szkół i zwolenników. 

Teraz każdy wie, że najważniejsze jest bezpieczeństwo i zdrowie dzieci

- dodaje. Na pytanie, czy obawia się powrotu do pracy z domu, odpowiada następująco:

Nie. Mam potrzebny sprzęt i ogarniam wszystkie programy na tyle, że mógłbym tak swobodnie pracować. Wiadomo, że inaczej przekazuje się wiedzę, mając kontakt wzrokowy i jak czuje się atmosferę, jednak jeśli przyjdzie nam zmierzyć się z kolejnym kryzysem, to podołam.

Minister Przemysław Czarnek podczas konferencji dla nauczycieli w Warszawie dotyczącej przedmiotu Historia i Teraźniejszość. 14.06.2022 r.Kolejna awantura o HiT. "Ten fragment mógłby zniknąć"

Więcej o: