Dni wolne w roku szkolnym 2022/23 miłym zaskoczeniem dla uczniów. Będą mieli więcej okazji do odpoczynku

Wszystko, co dobre szybko się kończy. Wakacje także dobiegają końca. Dzieci i ich rodzice powoli kompletują szkolną wyprawkę. Już niedługo uczniowie zasiądą w szkolnych ławach. Mamy dobre wiadomości. Dni wolne w roku szkolnym 2022/2023 wypadają naprawdę korzystnie. Będzie dużo okazji do odpoczynku!

Dni wolne w roku szkolnym 2022/23. Kilka informacji

Zacznijmy od najważniejszej informacji. Rok szkolny 2022/2023 będzie krótszy od poprzedniego. Dodatkowo szykuje się aż 180 dni wolnych. Dla porównania w minionym roku szkolnym było ich 179. Tutaj bierzemy pod uwagę nie tylko święta państwowe i wakacje czy ferie, lecz także weekendy. 

Uczniowie zasiądą w szkolnych ławach 1 września, który to wypada w czwartek. Wtedy odbędzie się oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego. Wakacje natomiast rozpoczną się 23 czerwca. Tego dnia nauczyciele wydadzą dzieciom świadectwa i pożegnają wszystkich przed długą labą.

Dni wolne w roku szkolnym 2022/23. Najdłuższe wolne

Najbliższa dłuższa przerwa od szkoły wypada w grudniu. To oczywiście przerwa świąteczna. Od 23 do 31 grudnia 2022 roku uczniowie nie chodzą do szkoły. Potem kolejna długa laba to ferie zimowe. Tutaj obowiązuje podział na województwa. Ferie rozpoczną dzieci z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. W tych województwach zimowa przerwa rozpocznie się 16 stycznia i potrwa do 29 stycznia 2023 roku.

Od 23 stycznia do 5 lutego odpoczywają dzieci i młodzież z województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. A od 30 stycznia do 12 lutego potrwają ferie dla województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Od 13 do 26 stycznia dla dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. 

Zobacz wideo Najtrudniejsze rzeczy w szkole według Julii Szponer [Lista Plotka]

Dni wolne w roku szkolnym 2022/23. Wakacje i przerwa wiosenna

Ferie zimowe to nie ostatnia laba. Później uczniów czeka jeszcze przerwa wiosenna. Od 6 do 11 kwietnia nie chodzą do szkoły. To przerwa związana z obchodami świąt wielkanocnych. 

Najwcześniej rok szkolny kończą maturzyści. 28 kwietnia odbędzie zakończenie roku szkolnego dla młodzieży ostatnich klas szkół ponadpodstawowych. Wakacje pozostałych roczników rozpoczną się 23 czerwca. 

Więcej o: