Ksiądz Rydzyk chwali nowy podręcznik dla uczniów. "Wszyscy powinniśmy to mieć"

Podręcznik do HiT spodobał się duchownemu. Duchowny stwierdził, że najnowsza historia Polski została tam "pięknie pokazana". Zachęcał też wiernych do kupienia tej książki, nie tylko dla dzieci. Dodał, że o jej wartości świadczy to, jak "niepolscy Polacy się denerwują".

Więcej informacji o aktualnej sytuacji w polskim szkolnictwie na stronie Gazeta.pl

Podręcznik HiT doczekał się kolejnej pochwały. W miniony weekend w Toruniu odbył się piknik Radia Maryja - "14 Dziękczynienie w Rodzinie". Wziął w nim udział ksiądz Tadeusz Rydzyk oraz minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Duchowny wypowiedział się na temat wzbudzającego kontrowersje podręcznika do nowego przedmiotu szkolnego: Historia i Teraźniejszość.

Podręcznik do HiT: Ksiądz Rydzyk Chwali Przemysława Czarnka

Ojciec Rydzyk w czasie swojego przemówienia wspomniał o podręczniku do HiT-u. Zwrócił się bezpośrednio do Przemysława Czarnka, ministra edukacji i nauki: 

Dostałem już, panie ministrze, jeden egzemplarz do HiT-u, historia i teraźniejszość. Jest świetny. Mówię to tutaj, bo zaopatrzcie się, nie tylko dla dzieci, właściwie to wszyscy powinniśmy to mieć. Najnowsza historia Polski pięknie pokazana. To, że jest dobra, to widać, jak niepolscy Polacy się denerwują. To widzimy w tych mediach niektórych

- powiedział. 

Zobacz wideo Rodzice wracają z dzieckiem do domu i się zaczyna. Kamil Baleja: Najgorsze, co można zrobić to zaufać dobrym radom

Podręcznik do HiT został skrytykowany

Podręcznik, o którym mówił duchowny został napisany przez prof. Wojciecha Roszkowskiego - historyka i byłego europosła PiS. Mimo krytyki, z jaką się spotkał podręcznik, ostatecznie został on pozytywnie oceniony pod względem merytorycznym i trafi do szkół. Można w nim przeczytać m.in. że w Unia Europejska usiłuje niwelować różne religie "poprzez lansowanie ateizmu i wcielanie go w życie metodami urzędniczo-administracyjnymi". Z kolei w rozdziale pt. "Ideologie i nazizm" nie zabrakło informacji o "ideologii gender", którą autor tłumaczy jako "uproszczoną wersję filozofii na potrzeby różnych programów politycznych".

Podręcznik HiT w szkołach już we wrześniu

Nowy przedmiot pojawi się w szkołach wraz z początkiem kolejnego roku szkolnego. W szkołach ponadpodstawowych zastąpi wiedzę o społeczeństwie na poziomie podstawowym. Będzie wprowadzany sukcesywnie. W roku szkolnym 2022/2023 pojawi się w planie lekcji klas I liceów ogólnokształcących, techników i branżowych szkół I stopnia. W kolejnych latach ta zmiana obejmie kolejne klasy. Jego wymiar będzie wynosił: liceum ogólnokształcące: klasa I - 2 godziny, klasa II - 1 godzina;  technikum: klasa I - 1 godzina, klasa II - 1 godzina, klasa III - 1 godzina; branżowa szkoła I stopnia: klasa I - 1 godzina.

 

Więcej o: