W katolickim liceum wszyscy oblali maturę. "Nie ma powodów do chwały"

Wyniki matur 2022 są znane od kilku dni. Absolwenci szkół średnich mogą odetchnąć z ulgą i rozpocząć wakacyjny relaks. Ci, którzy oblali maturę, będą mogli spróbować swoich sił w przyszłym roku. Dotyczy to wszystkich maturzystów z jednego liceum w Tomaszowie Mazowieckim.

Więcej informacji o aktualnej sytuacji w polskim szkolnictwie na stronie Gazeta.pl

5 lipca od godziny 8.30 maturzyści mogli w systemie elektronicznym sprawdzić swoje wyniki egzaminów dojrzałości. Jak co roku niektórzy byli rozczarowani, inni zaskoczeni, a jeszcze inni zrozpaczeni. 

Myślałam o studiach prawniczych, ale z takim wynikiem z polskiego to mogę jedynie pomarzyć. To przykre, bo miało być tak pięknie

- powiedziała redakcji eDziecka jedna z maturzystek z Warszawy.

Nie wszyscy dostaną 500 plus w lipcu? Są rodzice, którzy mogą się rozczarowaćNie wszyscy dostaną 500 plus w lipcu? Niektórzy mogą się rozczarować

Przemysław Czarnek podsumował wyniki matur

Podczas niedawnej konferencji Przemysława Czarnka i Marcina Smolika - Dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej poinformowano, że w tym roku egzamin dojrzałości zdało 78,2 proc. maturzystów. 15,5 proc. będzie mogło przystąpić do poprawki egzaminu maturalnego, a 6,3 proc. zdających oblało egzamin z więcej niż jednego przedmiotu, więc mogą swoich sił spróbować dopiero w przyszłym roku. Maturę z języka polskiego zdało 95 proc., z matematyki - 82 proc., a z języka angielskiego - 94 proc. 

Ten wynik jest inny niż dwa lata temu, ale lepszy niż rok temu

- stwierdził minister edukacji i nauki.

Wszyscy oblali maturę

W jednej ze szkół średnich w powiecie tomaszowskim egzaminu dojrzałości nie zdał żaden uczeń:

Powodów do chwały nie ma Liceum Katolickie prowadzone przez Stowarzyszenie im. Św. Ojca Pio na ul. Warszawskiej. Żaden z 12 uczniów matury nie zdał

- poinformował portal Nasz Tomaszów

Zobacz wideo Przyzwyczajenia, trendy, zalecenia medyczne i dobre rady. Czyli skąd właściwie brać wiedzę o pielęgnacji noworodka?
W powiecie tomaszowskim do egzaminu maturalnego przystąpiło 833 abiturientów. Z tej liczby 623 otrzymało świadectwa dojrzałości, co daje nam zdawalność na poziomie 75%. Dla porównania w sąsiednim powiecie opoczyńskim zdawalność wyniosła w tym roku 88 proc

- czytamy na portalu.

Szkoła milczy

Wspomniane liceum jest prowadzone przez Katolickie Stowarzyszenie Oświatowe im. św. Ojca Pio, pod którego pieczą funkcjonuje także szkoła podstawowa. Na stronie placówki czytamy m.in.:

Oprócz standardowych zajęć, szkoły oferują różnorodne formy pracy z uczniami oraz szeroki zakres zajęć pozalekcyjnych – koła przedmiotowe, zajęcia wyrównawcze i tym podobne, po to, aby pomóc rozwijać ich zdolności i umiejętności. Uczniowie szkół katolickich mogą zawsze liczyć na fachową pomoc wykwalifikowanej kadry nauczycielskiej.

Szkoła nie skomentowała sprawy tegorocznych matur. Internauci wręcz przeciwnie:

Na stronie szkoły widać dofinansowanie przez PGE!
Ciekawa jestem wykładowców w tym liceum. A co na to Czarnek?
Nie przejmujcie się, partia pomoże, jesteście prawdziwymi talentami. A ta szkoła to kuźnia kadr!

- żartobliwie zwrócił się do uczniów jeden z użytkowników Facebooka.

Arkusz maturalny w 2022 roku. W sieci pojawiły się przecieki z języka angielskiegoPolska dziennikarka pokazała wyniki maturalne syna. Pęka z dumy. "100 proc."

Więcej o: