Średnie wyniki matur. Już wiadomo, ilu uczniów zawaliło. Wkrótce oficjalne ogłoszenie

Średnie wyniki matur dla całego kraju zostaną ogłoszone na konferencji prasowej o godzinie 10:30. Uczniowie mogą sprawdzać je już od 8:30 w systemie elektronicznym. Wiadomo już, ilu uczniów jej nie zdało.

Uczniowie znają już swoje średnie wyniki matur. Od 5 lipca 2022 roku od godziny 8:30 mogą sprawdzać je na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Egzamin dojrzałości odbywał się od 4 do 23 maja 2022 r. Ci, którzy nie mogli przystąpić w tym terminie do matury, napisali ją w dniach 1-15 czerwca br. Minister edukacji poinformował, że tegoroczny egzamin poszedł lepiej, ale podkreślił, że "każda matura jest inna". 

Zobacz wideo Nauczycielka Roku 2015: Uruchamia się inne myślenie o nauczycielach

Więcej informacji o maturach znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Na zdjęciu: Korytarz szkoły podstawowej.Nauczyciele mówią: dość. Broniarz występuje o podwyżki, nie wyklucza protestu

Średnie wyniki matur. Gdzie i jak można je sprawdzić?

Swoje rezultaty można sprawdzać na stronie https://www.wyniki.edu.pl/ od godziny 8:30. Po wejściu na platformę należy się zalogować. W odpowiednie pola trzeba wpisać numer PESEL oraz hasło otrzymane w szkole. Można skorzystać także z opcji "Nie pamiętam hasła", a nowe zostanie wysłane na konto e-mail. Kiedy już uda się poprawnie zalogować, można sprawdzić procentowe wyniki egzaminów. Istnieje również opcja, która pozwala zobaczyć błędy, jakie się popełniło. Ogólnopolskie średnie wyniki matur zostaną podane na konferencji prasowej o godzinie 10:30.

Średnie wyniki matur. Uczniowie, którzy nie zdali, mogą je poprawić

Do 12 lipca br. należy złożyć oświadczenie o chęci przystąpienia do egzaminu poprawkowego. Dokument trzeba zanieść do sekretariatu szkoły. Poprawka odbędzie się 23 sierpnia 2022 r. o godzinie 9:00. Jest jednak jeden haczyk. Do egzaminu można przystąpić tylko wtedy, gdy nie zda się jednego przedmiotu. W innym przypadku trzeba czekać do 2023 roku. Wiadomo już, że część uczniów będzie musiała uczyć się na dodatkowy termin. 

Średnie wyniki matur. Czarnek: Uczniowie lepiej poradzili sobie z egzaminem niż rok temu

Minister edukacji Przemysław Czarnek w rozmowie z Polskim Radiem 24 poinformował, że matura poszła lepiej niż rok wcześniej. Podkreślił, że pomocny okazał się powrót do nauki stacjonarnej.  

Łatwiej było przygotować się z nauczycielami i myślę, że to zaważyło na tym, że matury wypadły lepiej. Wynik jest inny niż dwa lata temu, ale lepszy niż rok temu - zdradził minister edukacji. Wspomniał też, że zmienione zostały nieco wymagania, co również mogło przyczynić się do poprawy wyników

- powiedział. 

26.05.2022r. Szkoła Podstawowa nr 26 w Łodzi. Uczniowie napisali ostatni test w ramach egzaminu ósmoklasistyWyniki egzaminów ósmoklasisty 2022. Część uczniów zadowolona, inni pytają, "czemu wszystkim poszło lepiej"

Więcej o: