Wyniki egzaminów ósmoklasisty 2022. Część uczniów zadowolona, inni pytają, "czemu wszystkim poszło lepiej"

Wyniki egzaminów ósmoklasisty 2022 ucieszyły wielu uczniów. Jak podała Centralna Komisja Egzaminacyjna za rozwiązanie zadań z języka polskiego uzyskali średnio 60 proc. punktów możliwych do otrzymania, natomiast z matematyki - 57 procent. Na Twitterze pojawiły się pierwsze relacje ósmoklasistów.

Więcej wiadomości z Polski przeczytasz na Gazeta.pl.

Egzamin ósmoklasisty odbył się w dniach 24-26 maja. Przystąpiło do niego 502 900 uczniów z Polski, oraz 6150 uczniów będących obywatelami Ukrainy. Po publikacji wyników egzaminów ósmoklasisty, Centralna Komisja Egzaminacyjna poinformowała, że uczniowie mieli największy problem z interpunkcją, a podczas egzaminu z matematyki z wyrażeniami algebraicznymi. 

Zobacz wideo Magda Narożna zachwycona talentem córki: Ma lepszy głos niż ja

Z języków obcych uzyskali następujące średnie wyniki:

  • z angielskiego: 67 proc. punktów,
  • z niemieckiego - 50 proc.
  • z rosyjskiego - 65 proc.,
  • z francuskiego - 80 proc.,
  • z hiszpańskiego - 81 proc.
  • z włoskiego - 89 proc.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022. Uczniowie są zadowoleni

Wielu ósmoklasistów z przyjemnością chwali się swoimi wynikami w mediach społecznościowych. Jedna z użytkowniczek Twittera przyznała, że aż się popłakała, kiedy zobaczyła, że z polskiego uzyskała 80 proc., z matematyki 72 proc. i z angielskiego 100 proc. 

Wyniki tegorocznego egzaminu pokazują, że uczniowie dobrze poradzili sobie z zadaniem z języka polskiego, które sprawdzało umiejętność odbioru tekstu kultury, w szczególności wyszukiwania w tekście informacji wyrażonych wprost i pośrednio

- podkreśliła CKE.

Jednak wśród uczniów są też osoby, które nie do końca są usatysfakcjonowane z rezultatów egzaminu. Piszą, że był bez sensu i pytają, "czemu wszystkim poszło lepiej". Ważne jest, żeby porozmawiać z dzieckiem o tym, czego może nauczyć się z niepowodzenia i wesprzeć je w chwilach smutku czy rozczarowania. 

Te zwroty sprawiają dziecku przykrość, budzą w nim złość.Tych 5 rzeczy nigdy nie mów dziecku. Rozzłościsz je i sprawisz mu przykrość

Więcej o: