Kiedy są wyniki egzaminu ósmoklasisty? Przy sprawdzaniu mogą paść serwery. Co zrobić?

Kiedy są wyniki egzaminu ósmoklasisty? To pytanie zadają sobie zestresowani absolwenci szkół podstawowych i ich rodzice. Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych trwa już od maja. Ósmoklasiści muszą pamiętać o publikacji wyników w systemie. Na szczęście nieco wcześniej uczniowie będą mogli sprawdzić wyniki w sieci.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Egzamin ósmoklasisty sprawdzał niezbędną wiedzę i umiejętności z trzech podstawowych przedmiotów szkolnych: języka polskiego, matematyki i języka obcego. Uczniowie mieli przed sobą niemałe zadanie do zrealizowania ze względu na to, że większość nauki w szkole odbywała się za pomocą zdalnego nauczania. To motywuje, aby zdobyć jak najlepszy wynik i dostać się do wymarzonej szkoły średniej.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty już niedługo trafią w ręce zestresowanych absolwentów szkoły podstawowej. Do kiedy dostarczyć wyniki egzaminu ósmoklasisty? Gdzie się odbiera wyniki egzaminu ósmoklasisty? Odpowiadamy. 

Zobacz wideo Jak będą wyglądały matury 2023? Czy może na nie wpłynąć pandemia?

Kiedy są wyniki egzaminu ósmoklasisty?

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna zamieści oficjalne wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022 już 1 lipca 2022 roku o godzinie 10:00. Każdy uczeń powinien zobaczyć informacje na indywidualnym koncie ucznia, do których potrzebne będą dane do logowania. Hasło powinni otrzymać od wychowawcy bądź dyrektora szkoły, a loginem będzie numer PESEL danego ucznia.

Każdy absolwent szkoły podstawowej bez względu na to czy pisał egzamin w terminie podstawowym, czy dodatkowym, otrzyma wynik w tym samym dniu. Mogą pojawić się jednak problemy z serwerem, więc warto kilkukrotnie odświeżyć stronę.

ZUS odrzuca wnioski o 500 plus przez jeden błądKiedy 500 plus z ZUS-u? Rodziców czeka gorzkie rozczarowanie

Poniżej prezentujemy instrukcję pierwszego logowania na oficjalną stronę

  • Logujemy się w systemie ZIU - https://wyniki.edu.pl/login.
  • W polach: "login" i "hasło" wprowadzamy informacje podane wcześniej przez wychowawcę. W przypadku problemów z zalogowaniem należy skorzystać z opcji "Nie pamiętam hasła". Wówczas na powiązany z kontem adres e-mail zostanie wysłane nowe hasło.
  • Po zalogowaniu należy wybrać egzamin i kliknąć pole z jego nazwą, np. egzamin ósmoklasisty.
  • Strona pokaże procentowe wyniki egzaminu. Chcąc sprawdzić poprawne i niepoprawne odpowiedzi, należy kliknąć konkretny egzamin.

Po poznaniu wyników uczniowie muszą wprowadzić je do systemu internetowego, a następnie zanieść zaświadczenie oraz oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej do szkoły pierwszego wyboru. Zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty zdający dostaną 8 lipca 2022 roku. 

Krótkie imię dla dziewczynki biło rekordy popularności 10 lat temu. Rodzice o nim zapominająTo imię dla dziewczynki było hitem, niestety mocno spadło w rankingu

Więcej o: