Za ile dni wakacje? Będą dłuższe niż w ubiegłym roku

Za ile dni wakacje? To pytanie zadają sobie uczniowie, którzy już odliczają dni do ostatniego szkolnego dzwonka. Dla wszystkich zniecierpliwionych mamy dobrą wiadomość: w tym roku wakacje będą nieco dłuższe!

Wakacje to najbardziej beztroski czas w roku. Długie dni, wysokie temperatury i brak dodatkowych zajęć sprzyjają odpoczynkowi. Przerwy od szkolnych zajęć oczekują jednak nie tylko uczniowie, ale i ich rodzice oraz nauczyciele, którzy powoli planują letnie urlopy. Za ile dni będą wakacje? Sprawdziliśmy szkolny kalendarz.

Zobacz wideo Na wakacje samochodem czy też samolotem - co się bardziej opłaca? Pytamy eksperta

Szukasz podobnych treści? Sprawdź Gazeta.pl

Wakacje 2022, czyli dziewięć tygodni wypoczynku

W ubiegłym roku uczniowie mogli liczyć na 67 dni wakacyjnej laby. Nie była to jednak wyjątkowo długa przerwa od szkolnych zajęć, trzy lata temu wakacje trwały bowiem aż 74 dni. Jak będzie w tym roku?

Dzieci i młodzież nie będą odpoczywać aż tak długo jak w 2019 roku, ale mogą spodziewać się nieco dłuższej przerwy niż rok temu. Szkolny kalendarz zapowiada 68 dni wolnego, czyli ponad dziewięć tygodni beztroskiego urlopu od codziennej nauki.  

Minister edukacji Przemysław CzarnekNiektórzy uczniowie będą się uczyć w wakacje? Minister Czarnek przedstawił plan

Za ile dni wakacje? Już wkrótce rozpocznie się laba

Po trudnym i męczącym semestrze jeszcze w czerwcu uczniowie zbiorą się na ostatnim w tym semestrze uroczystym apelu. Dokładnie 24 czerwca zaplanowano zakończenie roku szkolnego. To oznacza, że już za dwa tygodnie uczniowie odbiorą swoje świadectwa, a oficjalnie wakacje rozpoczną się 25 czerwca.

Rok szkolny 2022/2023 tradycyjnie rozpocznie się pierwszego września, a dzieci i młodzież powrócą do szkół dokładnie w czwartek.

Znacznie dłuższym wypoczynkiem mogą cieszyć się natomiast tegoroczni maturzyści, którzy szkolną naukę zakończyli już 29 kwietnia. Jeśli planują rozpoczęcie studiów, mogą odpoczywać aż do października. To właśnie wtedy rozpoczyna się rok akademicki.

Zakończenie roku szkolnego 2021, Szkoła Podstawowa nr 26 w PoznaniuPrezent na koniec roku szkolnego dla nauczyciela? Rodzice krytykują: Nie uczą za darmo

Więcej o: