"Dni, których nie znamy". Piosenka, która jest hitem na zakończenie roku szkolnego

Rok szkolny 2021/22 powoli dobiega końca. Uroczyste zakończenie odbędzie się w piątek 24 czerwca. Rozpoczęciu lata, jak co roku będzie towarzyszyć piosenka Marka Grechuty "Dni, których nie znamy". W niektórych szkołach ten utwór to prawdziwa tradycja.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wyczekiwane zakończenie roku i początek wakacji zbliżają się wielkimi krokami. Oficjalne zakończenie szkolnej nauki odbędzie się już 24 czerwca. Jak co roku, w tym dniu nie zabraknie z pewnością wzruszających podziękowań, kwiatów i wyróżnień, a wszystko to w rytm poruszającej piosenki Marka Grechuty

Przemysław CzarnekKiedy jest zakończenie roku szkolnego 2022? Od września zmiany

Utwór, który jest hitem na zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego już za dwa tygodnie. Uroczysty apel z tej okazji to okazja do wręczenia świadectw, dyplomów oraz wyróżnień. Dla uczniów ostatnich klas, którzy kończą naukę w danej placówce to także okazja do pożegnań i podziękowań za lata wspólnej nauki. W ostatnim dniu szkoły nie brakuje więc także części artystycznej. Zazwyczaj przygotowywane są spektakle, przedstawienia, recytowanie wierszy i wspólne śpiewanie piosenek. 

Zobacz wideo Pandemia trwa, a wakacje się kończą. Uczniowie mają wrócić do szkół

"Dni, których jeszcze nie znamy" - hit na zakończenie roku 

Prawdziwym hitem jest piosenka Marka Grechuty "Dni, których nie znamy" która rozbrzmiewa w wielu szkołach w ostatnim dniu przed rozpoczęciem wakacji. Często wzrusza nauczycieli, rodziców, a nawet uczniów. 

Utwór próbuje przekonać słuchacza, że nie warto żałować dni i chwil, kiedy nie dzieje się nic nadzwyczajnego, bo tak naprawdę ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy. Przyszłość, która się przed nami kreuje. Piękna i wzruszająca piosenka towarzyszy także uczniom, którzy opuszczają szkołę podstawową i przygotowują się do szkoły średniej i jednocześnie nowych wyzwań i przygód. 

 
Więcej o: