Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2022? Uwaga na prezenty dla nauczycieli: "Uczymy dzieci lizusostwa"

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2022? Ci, którzy są zadowoleni z zaproponowanych przez nauczycieli ocen już mogą odpoczywać, jednak oficjalne zakończenie roku szkolnego dopiero za kilka tygodni. Wtedy uczniowie odbiorą świadectwa, pożegnają się z nauczycielami i wręczą im drobne upominki oraz kwiaty.

Więcej informacji o aktualnej sytuacji w polskim szkolnictwie na stronie Gazeta.pl

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2022? Zależy dla kogo. Maturzyści już nie chodzą do szkół, ósmoklasiści po egzaminach, które niedawno zadawali jeszcze uczęszczają do placówek, podobnie jak pozostałe roczniki. Oficjalne zakończenie roku szkolnego w tym roku odbędzie się w piątek 24 czerwca. Wtedy uczniowie z rąk swoich wychowawców odbiorą świadectwa i udadzą się na zasłużony wypoczynek. Wakacje potrwają dla nich do środy 31 sierpnia. To 68 dni wolnych od szkoły. 

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2022? Uwaga na kwiaty

Zakończenie roku szkolnego wydarzenie, w czasie którego uczniowie mają okazję podziękować swoim nauczycielom za trud włożony w pracę z nimi w ciągu całego roku. A ten nie należał do najłatwiejszych, bowiem trzeba było nadrobić ewentualne zaległości spowodowane pandemią i nauką zdalną. Podziękowania nauczyciele najczęściej dostają w parze z okazałymi bukietami ciętych kwiatów.  

Zobacz wideo Przyzwyczajenia, trendy, zalecenia medyczne i dobre rady. Czyli skąd właściwie brać wiedzę o pielęgnacji noworodka?

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego, przed kwiaciarniami zwykle ustawiają się długie kolejki uczniów i ich rodziców, którzy tradycyjnie kupują bukiety dla pedagogów. Tymczasem nauczyciele przypominają, że nie przepadają za nimi:

To oczywiście bardzo miły gest, jednak po wszystkim jest problem co z nimi zrobić

- powiedziała nam nauczycielka z Legionowa

Nie lubię dostawać kwiatów, podobnie jak inni nauczyciele z mojej szkoły

- stwierdził nauczyciel WF z Warszawy. 

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2022?

Pod artykułem dotyczącym prezentów dla nauczycieli na koniec roku szkolnego pojawiły się komentarze rodziców, którzy zgadzają się, że wręczanie nauczycielom bukietu przez każdego ucznia jest niepotrzebne: 

To rodzice są niereformowalni, w klasie mojego syna ustaliśmy, że będzie jeden bukiet dla Pani i będzie to z pieniędzy klasowych, ale oczywiście 40 proc. rodziców się wyłamało i dodatkowo kupili kwiaty. Ręce opadają.

Pojawiły się opinie, że obdarowywanie pedagogów co roku jest nie na miejscu:

Rozumiem upominek pożegnalny, gdy uczniowie kończą edukację w danej szkole, ale nie "rytualne" coroczne kwiatkowanie czy czekoladkowanie. Zwyczaj obdarowywania co roku nauczycieli wydaje mi się niewychowawczy - uczymy dzieci lizusostwa

- pisali. A jak zwykle jest w placówkach waszych dzieci? Dajcie znać w komentarzach. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.