Minister Czarnek w USA. Wręczy medale i zapowie zmiany w polonijnych szkołach

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek spędzi trzy dni w Stanach Zjednoczonych, gdzie przedstawi "nowe rozwiązania" dla szkół polonijnych. Szef MEiN ma również wręczyć medale KEN zasłużonym polonijnym działaczom oświatowym.

Więcej wiadomości na temat zmian w polskich szkołach przeczytasz na Gazeta.pl

Jak poinformowało Ministerstwo Edukacji i Nauki, kluczowym punktem wizyty szefa MEiN w Stanach Zjednoczonych jest podpisanie Deklaracji o Współpracy z Radą ds. Edukacji Stanu Illinois oraz Departamentem Stanu Wisconsin ds. Edukacji Publicznej w Zakresie Doskonalenia i Kierowania Nauczycieli. Podczas konferencji prasowej w Konsulacie Generalnym RP w Chicago minister Czarnek ma również przedstawić nowe rozwiązania dotyczące wsparcia polonijnych szkół.

Zobacz wideo Czy polskie szkoły powinny uczyć obsługi broni? Pytamy posłankę Dziemianowicz-Bąk

Minister Czarnek leci do USA

Minister edukacji i nauki spędzi w Stanach Zjednoczonych zaledwie trzy dni, ale zdąży spotkać się także z nauczycielami i rodzicami, aby wręczyć medale Komisji Edukacji Narodowej. 

Szef MEiN wręczy medale KEN zasłużonym polonijnym działaczom oświatowym. Odwiedzi również miejsca pamięci związane z polską historią

- poinformowało ministerstwo w oficjalnym komunikacie.

Następnie dodało, że Przemysław Czarnek weźmie także udział w obchodach Memorial Day, święta upamiętniającego obywateli, którzy zginęli w trakcie odbywania służby wojskowej.

Więcej o: