Kiedy zaczynają się wakacje 2022? Teraz trwa wyścig o czerwony pasek

Wakacje 2022 rozpoczynają się już niebawem. Jest to więc ostatni moment na to, by poprawić oceny. Oto wszystkie najważniejsze informacje na ten temat.

Więcej ciekawych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Sprytna wyprawa na plażę:

Rok szkolny 2021/2022 był bardzo trudny. Od września obawiano się powrotu edukacji zdalnej. Natomiast nauczyciele starali się możliwe szybko nadrobić zaległości powstałe w wyniku miesięcy zamknięcia placówek. Ogromnym utrudnieniem była także fala kwarantann.

Jednak wakacje 2022 zbliżają się już wielkimi krokami. To oznacza stresujący czas w wielu domach, gdyż czasu na poprawianie ocen zostało niewiele. Do kiedy uczniowie mają czas? Warto na samym początku zaznaczyć, że w każdej szkole jest inaczej i nie ma jednej daty dla wszystkich placówek. 

Kiedy zaczynają się wakacje? Do kiedy poprawiamy oceny?

Zazwyczaj nauczyciele informują uczniów o możliwych ocenach niedostatecznych w ostatnich dniach maja. Poprawianie ocen jest natomiast możliwe mniej więcej do połowy czerwca. Ważne jest, by wyrobić się przed radą pedagogiczną. Zdarza się jednak, że w indywidualnych przypadkach nauczyciele wyrażają zgodę na wydłużenie czasu na poprawę oceny. 

 
 
 • 0

  dni

 • 0

  godzin

 • 0

  minut

 • 0

  sekund

Otrzymane wyniki spełniają jedynie rolę informacyjną.

Kiedy zaczynają się wakacje 2022?

Wielu uczniów i rodziców zastanawia się obecnie, kiedy zaczynają się wakacje 2022? Datę końcową roku szkolnego 2021/2022 określa rozporządzenie Ministra Edukacji w sprawie organizacji roku szkolnego. W tym roku zakończenie zajęć szkolnych wypada w piątek 24 czerwca. Wakacje 2022 zaczynają się więc w sobotę 25 czerwca. Uczniowie i nauczyciele wrócą natomiast do szkół 1 września. 

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

 

Więcej o:
Copyright © Agora SA