Przecieki egzamin ósmoklasisty 2022 matematyka. Uczniowie szukają jednego zadania

Przecieki każdego roku wywołują sporo emocji. Trendy Google od samego rana wskazywały, że wzrosło zainteresowanie konkretnym zadaniem matematycznym. Poniżej prezentujemy jego treść. Czy zadanie znajdzie się w arkuszu z matematyki? Przekonamy się już niebawem.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Jak będą wyglądały matury 2023? Czy może na nie wpłynąć pandemia?

Ósmoklasiści przystąpili właśnie do egzaminu z matematyki. Królowa nauk budzi spory postrach wśród uczniów, którzy nieco gorzej radzą sobie z przedmiotami ścisłymi. Uczniowie mają przed sobą niemałe wyzwanie ze względu na to, że większość nauki w szkole odbywała się za pomocą zdalnego nauczania. Przedmioty ścisłe i samodzielna nauka mogą przynieść zadowalające efekty, jednak wiąże się to z systematyczną pracą. Każdy chce zdobyć jak najlepszy wynik i dostać się do wymarzonej szkoły średniej. 

Niektórzy szukają drogi na skróty i liczą na przecieki, a tzw. ostatnia deska ratunku dla tych, którzy w ostatnim czasie nie przykładali się do nauki i liczą na szczęście. Niestety, ale publikacja arkuszy w sieci tuż przed maturą nie jest możliwa.

Przecieki egzamin ósmoklasisty 2022 matematyka

W sieci na stronie brainly.pl pojawiła się treść zadania matematycznego. Nic w tym dziwnego gdyby nie fakt, że sugerowano, iż pojawił się ono na egzaminie ośmoklasisty 2022. Zapowiadano, że to oficjalny przeciek. Od wczesnych godzin porannych fraza z treścią zadania wyszukiwana była w Google Trends. Brzmiała ona następująco:

Ola chciała kupić 3 kartony soku owocowego - wtedy z kwoty, którą posiadała zostało, by jej 2 złote reszty. Okazało się, że sok był przeceniony o 1,2 zł, a karton, dzięki czemu kupiła łącznie 5 takich kartonów i nie została jej żadna reszta. Ile kosztował jeden karton soku owocowego przed przeceną?

Przecieki egzamin ósmoklasisty 2022 matematyka. Uczniowie szukają jednego zadaniaPrzecieki egzamin ósmoklasisty 2022 matematyka. Uczniowie szukają jednego zadania Brainly.pl/screen

Egzamin ósmoklasisty (zdjęcie ilustracyjne)Egzamin ósmoklasisty 2022. Wyszukiwano "motywu miłości w lekturach"

Przecieki na egzaminie ośmoklasisty z języka polskiego? Motyw miłości i "Balladyna" na celowniku

Do podobnej sytuacji doszło podczas wczorajszego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego. Trendy Google od samego rana wskazywały, że wzrosło zainteresowanie dwoma lekturami: "Balladyną" i "Kamieniami na szaniec". Najczęściej pojawiającą się frazą w wyszukiwarkach internetowych był "motyw miłości w lekturach". Niektórzy ósmoklasiści otwarcie przyznają, że są przygotowani na "Zemstę" Aleksandra Fredry. Czy przecieki sprawdziły się na egzaminie? "Zemsta" Aleksandra Fredry faktycznie pojawiła się w arkuszach egzaminacyjnych, a w wypracowaniu można było odnieść się do "Kamieni na szaniec" Aleksandra Kamińskiego. 

Egzamin ósmoklasisty 2021. Arkusze CKE z języka angielskiego (zdjęcie ilustracyjne)Ósmoklasiści dziękują CKE za przyjemny arkusz. "Chwalcie łąki umajone"

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: