Zadanie z interpunkcji zaskoczyło ósmoklasistów. "Tego nie było na lekcjach"

Zadania z egzaminu ósmoklasisty wzbudzają dużą ciekawość rodziców, nauczycieli, ale przede wszystkim samych uczniów, którzy chcą sprawdzić, jak poradzili sobie z rozwiązaniem arkusza. Ósmoklasiści w rozmowie z eDziecko.pl wskazali zadanie, z którym mieli największy problem. Wybór padł na to z interpunkcją. Uczniowie nie kryją zaskoczenia. - Dziwne to było! Jeszcze taki tekst nietypowy. No zagięli nas - mówi uczennica.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

24 maja o godzinie 9 uczniowie VIII klas szkół podstawowych rozpoczęli maraton egzaminacyjny. Ósmoklasiści w pierwszym dniu zmierzyli się z arkuszem z języka polskiego. Na rozwiązanie testu uczniowie mieli 120 minut. W przeciwieństwie do matur, na egzaminach ósmoklasisty nie obowiązuje próg zdawalności. Warto jednak pamiętać, że wynik ma wpływ podczas rekrutacji do szkoły średniej.

Ósmoklasiści stanęli przed niemałym wyzwaniem ze względu na to, że sporą część wiedzy zdobywali w trybie zdalnym. Egzamin sprawdza niezbędną wiedzę i umiejętności z trzech podstawowych przedmiotów szkolnych: języka polskiego, matematyki i języka obcego. Choć uczniowie zapewniają, że arkusz był przyjemny i są zadowoleni z tematów wypracowań, to jednak pojawiło się zadanie, które przysporzyło ósmoklasistom sporo kłopotów i zabrało kilka cennych minut. 

Zobacz wideo Jak będą wyglądały matury 2023? Czy może na nie wpłynąć pandemia?

Ósmoklasiści wskazują jedno z trudniejszych zadań. "Dziwne to było"

Emocje po pierwszym dniu egzaminu ósmoklasisty nie ustają. Uczniowie VIII klas szkół podstawowych chętnie dzielą się swoimi przemyśleniami i z niepokojem myślą o kolejnym dniu zmagań, tym razem z matematyką, która jest ogromnym wyzwaniem dla wielu uczniów. Choć arkusz z języka polskiego był prosty, to pojawiło się zadanie, które było sporym zaskoczeniem. Dotyczyło interpunkcji. 

Tego nie było na lekcjach. W ogóle mało uczyliśmy się o interpunkcji. Pamiętam, że kiedyś były dyktanda, ale wtedy nacisk kładziono na ortografię. Z dopasowaniem przecinków miałem problem i oczywiście zawaliłem to zadanie. Dobrze, że to tylko na jeden punkt. Mam nadzieję, że nadrobiłem wypracowaniem

- przyznał Oskar w rozmowie z eDziecko.pl.

Dziwne to było! Jeszcze taki tekst nietypowy. No zagięli nas

- dodaje Ola. 

Zadanie z interpunkcji zaskoczyło ósmoklasistów. 'Tego nie było na lekcjach'Zadanie z interpunkcji zaskoczyło ósmoklasistów. 'Tego nie było na lekcjach' Screen - CKE

Poniżej prezentujemy rozwiązanie zadania, w którym trzeba było uzupełnić znaki interpunkcyjne:

Zadanie z interpunkcji zaskoczyło ósmoklasistów. 'Tego nie było na lekcjach'Zadanie z interpunkcji zaskoczyło ósmoklasistów. 'Tego nie było na lekcjach' Archiwum prywatne

Kiedy wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022?

O godz. 13:00 Centralna Komisja Egzaminacyjna udostępniła na swojej stronie internetowej pełen arkusz pytań i odpowiedzi do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego.

Oficjalnie uczniowie będą mogli sprawdzić swoje wyniki z egzaminu ósmoklasisty w ZIU, czyli w Zintegrowanym Interfejsie Użytkownika. Żeby to zrobić, należy zalogować się za pomocą loginu i hasła otrzymanego od dyrektora szkoły na stronie wyniki.edu.pl. Logowanie do ZIU będzie możliwe dopiero w dniu publikacji wyników. W ubiegłym roku wyniki pojawiły się na tej stronie 2 lipca około godziny 10.00.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Więcej o: