Kiedy są wakacje? Do wystawienia ocen pozostało niewiele czasu

Kiedy są wakacje oraz do kiedy jest wystawianie ocen 2022 to pytania, które co roku na przełomie maja i czerwca budzą zainteresowanie uczniów. Niektórzy uczniowie już odebrali swoje świadectwa szkolne. Do którego czerwca muszą być wystawione oceny? Odpowiadamy.

Więcej o szkole przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wakacje coraz bliżej. Czy ceny wyjazdów zagranicznych nas zaskoczą?

Kiedy są wakacje? Pozostało już niewiele czasu

Koniec roku szkolnego 2022 wyznaczono na 24 czerwca 2022 roku. Wszelakie informacje uzyskamy na stronie gov.pl. w specjalnym rozporządzeniu opracowanym przez Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm.) oraz § 2 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603 z póź., zm).

Wakacje rozpoczynają się zaraz po zakończeniu roku szkolnego 2021/2022, czyli za 49 dni. Potrwają do końca sierpnia i będą trwały 9 tygodni, czyli dokładnie 66 dni. Początek roku szkolnego 2022/2023 wyznaczono tradycyjnie na 1 września, który w tym roku wypada w czwartek. W związku z tym wakacje nie będą krótsze, niż te, które były np. w roku 2019. Przypomnijmy, że maturzyści są już po zakończeniu roku szkolnego i aktualnie zdają egzaminy dojrzałości. Już niebawem powitają najdłuższe wakacje w życiu. 

Do kiedy wystawianie ocen 2022? Uczniowie powinni się pośpieszyć

Uczniowie z niecierpliwością szukają w sieci odpowiedzi na pytanie, kiedy jest wystawienie ocen 2022. Ta informacja pozwoli na to, aby z wyprzedzeniem zaplanować poprawę ocen cząstkowych, co wpłynie na końcową średnią. Okazuje się, że nie ma jednego terminu dla wszystkich szkół. Termin ustala dyrekcja w porozumieniu z radą pedagogiczną. Przy decyzji bierze się pod uwagę różne czynniki, jednak najważniejszym z nich są ferie zimowe. Niedługo po wystawieniu ocen uczniowie mogą spodziewać się dłuższego wypoczynku, czyli upragnionych ferii zimowych.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.