Matura 2022 z matematyki - poziom podstawowy. Arkusze CKE i odpowiedzi

Matura 2022 rozpoczęła się 4 maja 2022 roku. Tego dnia maturzyści zmierzyli się z językiem polskim. 5 maja 2022 roku napisali egzamin z matematyki podstawowej. Trwał on 170 minut i składał się z trzech typów zadań.

Interesujesz się tematyką związaną z maturami? Więcej informacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo Żelowy gniotek do walki ze stresem. Pewnie nie wiecie, jak łatwo zrobić go w domu [PRACOWNIA BRONKA]

Matura 2022 trwa od 4 maja. Wtedy uczniowie zmierzyli się z językiem polskim. Dzień później, 5 maja, odbył się egzamin z matematyki. Rozpoczął się on o godzinie 9:00 i trwał 170 minut. Część abiturientów opuściło jednak salę przed czasem. Szybko opublikowali informacje na temat niektórych zadań. Podzielili się również swoimi spostrzeżeniami.

Matura 2022 z języka polskiego - poziom podstawowy. Arkusze CKE i odpowiedziMatura 2022 z języka polskiego - poziom podstawowy. Arkusze CKE i odpowiedzi

Matura 2022 z matematyki - poziom podstawowy

Arkusz maturalny składał się z kilku typów zadań:

  • zamkniętych, w których prawidłowa była jedna odpowiedź,
  • otwartych, na które trzeba było odpowiedzieć krótko i zwięźle,
  • tekstowych, które wymagały rozbudowanych działań matematycznych.

Maturzyści, którzy spodziewali się zadań o ciągach arytmetycznych, równaniach kwadratowych i stechiometrii nie pomylili się. Na maturze pojawiły się również pytania dotyczące funkcji trygonometrycznych, miar kątów i rachunku prawdopodobieństwa. Jak abiturienci ocenili egzamin? Zdania były podzielone. Jedni uważali, że był trudny, inni stwierdzili, iż zadania dało łatwo się obliczyć.

Oficjalne arkusze CKE z odpowiedziami zostaną opublikowane o godz. 14:00. Wówczas uzupełnią je nasi eksperci i pierwsze nieoficjalne odpowiedzi znajdziecie na stronie eDziecko.pl.

W piątek 6 maja odbędzie się egzamin maturalny z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym. Aby zdać podstawową maturę, trzeba uzyskać co najmniej 30 procent. Abiturienci muszą również napisać test z wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Będzie on zaliczony bez względu na uzyskany wynik. 

W tym roku nie ma obowiązkowych egzaminów ustnych. Podejść do nich mogą uczniowie, którzy będą starać się o miejsce w zagranicznych uczelniach. W niektórych z nich wymagane jest przedstawienie wyników z ustnej matury z języka angielskiego.

Matura z matematyki 2022Matura z matematyki. Uczniowie zrezygnowani, a po sieci krążą zdjęcia zadań. "Będę miała poprawkę. Porażka"Edziecko.pl jest dla Was i dla Was piszemy o życiu rodzinnym. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: