Kiedy koniec roku szkolnego 2022? Pozostało mało czasu na poprawę ocen

Kiedy koniec roku szkolnego 2022? To pytanie często zadają sobie uczniowie i ich rodzice. Ten wyczekiwany przez młodzież dzień wypadnie pod koniec czerwca. Oznacza to, że trzeba jak najszybciej poprawić oceny.

Interesujesz się informacjami związanymi ze szkołą? Więcej znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo Najtrudniejsze rzeczy w szkole według Julii Szponer [Lista Plotka]

Zakończenie roku szkolnego 2022 zbliża się wielkimi krokami. Uczniowie tego dnia wyczekują z utęsknieniem. Kiedy się ono odbędzie? Zgodnie z Rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu z 18.04.2002 roku zajęcia lekcyjne powinny kończyć się w pierwszy piątek po 20.06. W tym roku wypada więc 24.06. Od razu po tej dacie zaczynają się wakacje, które potrwają do 31 sierpnia 2022 r. Zanim to jednak nastąpi, młodzież musi jeszcze pomęczyć się z nauką.

Zakończenie roku szkolnego 2022. Mało czasu na poprawę ocen

Uczniowie czekają na ten dzień od momentu rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Zdarza się, że wyrywają kartki z kalendarza i skreślają daty. Ostatnie miesiące były dla młodych ludzi najcięższe. Sprawdziany, odpowiedzi ustne i prace klasowe spędzały im sen z powiek. Uczniowie starali się o jak najlepsze oceny. Niektórzy z nich nie uzyskali jednak satysfakcjonujących not i chcą je poprawić. W związku z tym od początku mają starają się je w każdy możliwy sposób zmienić. Warto przypomnieć, że jest to jedno z podstawowych praw ucznia. Młody człowiek może starać się o polepszenie każdej oceny, która mu się nie podoba. 

 
 
 • 0

  dni

 • 0

  godzin

 • 0

  minut

 • 0

  sekund

Otrzymane wyniki spełniają jedynie rolę informacyjną.

Wielu uczniów stara się o świadectwo z biało-czerwonym paskiem

Uczniowie, którzy spełnili wymagania dydaktyczne przechodzą do następnej klasy lub zostają absolwentami szkoły. Najlepsi z nich otrzymują świadectwo z wyróżnieniem, czyli z biało-czerwonym paskiem. W wielu placówkach dodatkiem do niego są różne nagrody rzeczowe, na przykład książki lub bony, które można zrealizować w sklepach. Takie świadectwa wręcza dyrektor szkoły na uroczystym apelu. Co, jeśli uczeń nie zdał z jakiegoś przedmiotu? Jedna ocena negatywna nie sprawi, że będzie on powtarzał klasę. Musi on jednak przystąpić do egzaminu poprawkowego w sierpniu. Nawet jeśli go nie zda, to rada pedagogiczna często przepuszcza takiego ucznia dalej. Nieco inaczej jest w przypadku, gdy nie zaliczy kilku przedmiotów. Młody człowiek stoi wtedy przed koniecznością powtarzania roku szkolnego. 

Edziecko.pl jest dla Was i dla Was piszemy o życiu rodzinnym. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: