Minister Czarnek przyznał, co jest "dziełem wszech czasów". Zachęca do lektury

Przemysław Czarnek promuje narodowe czytanie Pisma Świętego. Minister edukacji i nauki przyznaje, że Biblia jest "wspaniałym zabytkiem kultury, nieustannym źródłem badań językoznawców, kulturoznawców czy literaturoznawców".

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

1 maja już po raz szósty odbywa się Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Tegoroczna edycja nawiązuje do pokoju, posłannictwa i świadectwa. Biblia to najczęściej kupowana i czytana na całym świecie księga. Towarzyszy ludziom przy okazji świąt, a także innych uroczystości religijnych. Minister nauki i edukacji zabrał głos z okazji "Narodowego Czytania Pisma Świętego".

Zobacz wideo Czarnek: To, że mam tylko jedną żonę, ślub kościelny i tylko małżeńskie dzieci, nie znaczy, że jestem jaskiniowcem

Czarnek o obowiązkowej lekturze dla Polaków: "Jest szczególnym wezwaniem do budowania postawy solidarności, braterstwa, ofiarności a przede wszystkim pokoju"

Przemysław Czarnek w mediach społecznościowych nawiązał do przypadającego w niedzielę VI Narodowego Czytania Pisma Świętego i przypomniał słowa zaczerpnięte z Ewangelii według św. Łukasza "Pokój temu domowi".

Biblia to dzieło wszech czasów. Przez wieki stanowiła inspirację dla malarzy, artystów i twórców literatury. Biblia zawiera uniwersalne symbole, motywy i wzorce osobowe, których sens można odczytywać w każdej epoce. Jest wspaniałym zabytkiem kultury, nieustannym źródłem badań językoznawców, kulturoznawców czy literaturoznawców

- zauważył.

Czarnek o najbardziej przełomowych momentach w dziejach Polski. 'Chrzest Mieszka I i dworu'Czarnek o najbardziej przełomowych momentach w dziejach Polski. "Chrzest Mieszka I i dworu"

Minister edukacji i nauki wytłumaczył, że Pismo Święte to dla niego "zbiór uniwersalnych zasad moralnych i etycznych, które powinny być obecne w życiu każdego człowieka, także niewierzącego czy wyznającego inną religię".

Tegoroczne motto Narodowego Czytania Pisma Świętego nabiera w obecnej sytuacji szczególnego znaczenia. Jest szczególnym wezwaniem do budowania postawy solidarności, braterstwa, ofiarności a przede wszystkim pokoju. Zachęcam wszystkich do lektury Pisma Świętego

- powiedział Czarnek.

Czarnek stwierdził, że chciał podnieść pensje nauczycieli o 36 proc. 'Posługuje się kłamstwem'Czarnek wskazał winnego braku podwyżek dla nauczycieli. ZNP oburzone. "Kłamstwo"

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: