Co zabrać na maturę z polskiego? Te przybory można wnieść na salę. Sprawdź, co może się przydać [LISTA]

Termin egzaminów maturalnych zbliża się wielkimi krokami. Poza treściami i formułkami, które opłaca się przypomnieć, warto także zapoznać się z obowiązującymi zasadami. Podpowiadamy, co można zabrać ze sobą na maturę z języka polskiego.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Już wkrótce rozpoczną się matury. O czym pamiętać przed wejściem na salę egzaminacyjną? Co można zabrać ze sobą na maturę? Warto zapoznać się z obowiązującymi zasadami, aby uniknąć stresu. Zachęcamy do sprawdzenia przygotowanej poniżej listy dozwolonych przedmiotów, które maturzyści mogą mieć przy sobie podczas rozwiązywania zadań. 

Jak się przygotować do matury? Przygotuj wcześniej niezbędne dokumenty

Matura zbliża się wielkimi krokami, już 4 maja o godzinie 9:00 w całej Polsce rozpoczną się egzaminy. Poza zjedzeniem śniadania i odpowiednim stroju warto pamiętać o liście rzeczy, które można, a nawet trzeba zabrać ze sobą na egzamin. Dowód osobisty jest bez wątpienia jednym z ważniejszych przedmiotów na liście - na jego podstawie uczniowie będą wpuszczani na salę egzaminacyjną. Kolejnym niezbędnym przedmiotem jest oczywiście długopis. Niezależnie od zdawanego przedmiotu kartę egzaminacyjną należy wypełniać wyłącznie z długopisem z czarnym tuszem. Warto przygotować niewielki zapas, który może się przydać gdyby długopis odmówił posłuszeństwa w trakcie pisania. 

Zobacz wideo Zasady organizacji egzaminów w dobie pandemii. Co się zmieni?

Co zabrać na maturę z polskiego - lista przydatnych rzeczy

Egzamin z języka polskiego jak co roku odbywa się jako pierwszy. To dla wielu uczniów jeden z ważniejszych przedmiotów maturalnych, którego dobry wynik może pomóc w dostaniu się na wymarzone studia. Bez względu na przygotowanie, warto zabrać ze sobą dwie rzeczy, które mogą okazać się niezwykle pomocne. Dozwolony jest słownik poprawnej polszczyzny oraz słownik ortograficzny - oba mogą nam pomóc w sprawdzeniu poprawnej pisowni, czego skutkiem będzie zdobycie większej ilości punktów. Oba słowniki przydadzą się szczególnie w ostatniej części egzaminu, czyli pisemnego wypracowania. 

Czego nie można zabrać na egzamin maturalny?

Lista rzeczy zakazanych jest znacznie dłuższa. Surowo zabronione jest wnoszenie i korzystanie z telefonów i innych pomocy. Tyczy się to również zeszytów i kartek do pisania "na brudno" - wszelkie zapiski czy próbne obliczenia wykonuje się na arkuszu egzaminacyjnym. Maturzyści mogą zabrać ze sobą małą butelkę wody, jednak musi być ona pozbawiona etykiety. Dozwolone są także chusteczki pozbawione opakowania. 

Źródło: okno.edu.pl

***

Edziecko.pl. jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl i tu: edziecko.pl/ukraina.

Więcej o:
Copyright © Agora SA