Kiedy zakończenie roku szkolnego 2022? Dla niektórych uczniów jest we wcześniejszym terminie

Kiedy zakończenie roku szkolnego 2022? Na to pytanie z pewnością dobrze znają odpowiedź wszyscy uczniowie. Okazuje się jednak, że daty są dwie. A przed wakacjami wielu uczniów złapie oddech jeszcze podczas dodatkowych dni wolnych.

Kiedy zakończenie roku szkolnego 2022? Data w kalendarzu roku szkolnego

Data zakończenia roku szkolnego w oficjalnym kalendarzu roku szkolnego została wyznaczona jeszcze w 2021 roku. Podczas planowania wszystkich ważnych dni, uroczystości i uwzględnianiu świąt, wzięto pod uwagę także kwestie zakończenia nauki. Zakończenie roku zostało zaplanowane na 24 czerwca. Ale ta data nie obowiązuje wszystkich uczniów.

Kiedy zakończenie roku szkolnego 2022? A kiedy są matury?

Maturzyści kończą rok szkolny znacznie wcześniej. Ich ostatni dzień w szkolnych murach, który z pewnością spędzą nie na nauce, a na oficjalnej gali i rozdaniu świadectw, przypada na 29 kwietnia. To ostatni dzień przed majówką. Później czekają już ich tylko egzaminy. A po zakończonych trudach – długie wakacje.

Maturzyści pierwszą maturę piszą 4 maja, kolejną 5 i 6. Najpierw zmierzą się z językiem polskim, potem matematyką, a następnie językiem nowożytnym. W kolejnych dniach maja odbędą się egzaminy z dodatkowych przedmiotów. Cały harmonogram znajduje się TU.

Zobacz wideo Prognoza długoterminowa IMGW. Jaka pogoda w wakacje?

Kiedy zakończenie roku szkolnego 2022? A kiedy jest majówka?

Ale dla uczniów, którzy kończą rok szkolny 24 czerwca, też mamy dobre wieści. Majówka już za chwilę! Daty wyglądają następująco:

  • 29 kwietnia – piątek, ostatni dzień pracujący,
  • 30 kwietnia - sobota
  • 1 maja – niedziela, Święto Pracy - dzień wolny od pracy
  • 2 maja – poniedziałek, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej - dzień roboczy
  • 3 maja – wtorek, Święto Konstytucji 3 maja - dzień wolny od pracy

Uczniowie mają wolny 2 maja. Rodzice muszą wziąć na ten dzień urlop. W ten sposób zyskujemy czterodniową majówkę. W szczególnej sytuacji są uczniowie szkół średnich. Ci, którzy w tym roku jeszcze nie zdają matury, będą mieli 9 dni wolnego. Mają wolny cały tydzień – aż do 8 maja włącznie. Dlaczego? Chodzi o zapewnienie ciszy i spokoju maturzystom. Szkoły decydują się zwykle na zwolnienie uczniów z lekcji w tym terminie. Oczywiście to kwestia do zaplanowania przez każdą placówkę. Ostateczną decyzję podejmuje dyrekcja szkoły.

Więcej o: