Maturzystka wybuchła płaczem. "Jeśli nie zdasz matury, to będziesz rowy kopać. Przecież to głąby zdają"

Nasza czytelniczka podzieliła się z nami nietypową sytuacją, która popsuła atmosferę przy wielkanocnym stole. Jej siostra maturzystka została szczegółowo przepytana przez rodzinę, która bardzo jest zainteresowana jej maturą. Nastolatka nie wytrzymała i wybuchła płaczem. - Babcia zapytała o cały tytuł "Pana Tadeusza", a ciotka matematyczka o wzory matematyczne - zdradziła oburzona czytelniczka, która całą sytuację nazwała wprost absurdalną.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

W sieci coraz częściej poruszane są kwestie niestosownych pytań przy świątecznych stołach. Temat budzi sporo emocji. Nie bez powodu, bowiem nie raz możemy skrzywdzić tym swoich najbliższych. Nasza czytelniczka była świadkiem przykrej sytuacji, która miała miejsce podczas spotkania przy wielkanocnym stole.

Zobacz wideo Jak będą wyglądały matury 2023? Czy może na nie wpłynąć pandemia?

"Nikt nie zrozumie stresu, przez który właśnie przechodzą maturzyści"

Pewna kobieta w rozmowie z eDziecko.pl. opowiedziała o sytuacji, która dotyczyła jej siostry - tegorocznej maturzystki. Cała rodzina spotkała się przy wielkanocnym stole. Najbliżsi za wszelką cenę dopytywali nastolatki, jak idą jej przygotowania do egzaminu dojrzałości. Choć widać było, że dziewczyna nie chce poruszać tego tematu, to rodzina wciąż naciskała i drążyła kwestie tak, aby dowiedzieć się jak najwięcej.

Ilona traktowała święta wielkanocne jako czas wytchnienia od obowiązków szkolnych. Zbliżająca się matura to dla niej ogromny stres. Jest świadoma, że od wyników egzaminu dojrzałości, w dużej mierze będzie zależeć jej przyszłość. Choć dużo się uczy, to wie, że noga może się jej podwinąć

- zaczęła czytelniczka i dodała, że cała sytuacja była naprawdę niekomfortowa. Babcia polonistka spytała dziewczynę, jak brzmi cały tytuł Pana Tadeusza, a ciotka matematyczka prosiła, aby maturzystka wymieniła kilka wzorów matematycznych.

Ilona na początku zachowywała spokój, jednak w pewnym momencie wybuchła płaczem. Te pytania były absurdalne, pewnie jeśli nie odpowiedziałaby poprawnie, to rodzina by ją zlinczowała. Widziałam, że towarzyszy jej ogromna złość. Nie chciała już siedzieć przy stole. Nikt nie zrozumie stresu, przez który właśnie przechodzą maturzyści

- przyznała.

Ranking najlepszych szkół. Jak znaleźć idealne liceum?Ranking najlepszych szkół. "Część rodziców chce, aby szkoła zdjęła z nich wszytkie obowiązki"

" Jeśli nie zdasz matury, to będziesz rowy kopać. Przecież to największe głąby zdają"

Kobieta zauważa szereg problemów związanych z zakończeniem edukacji przez dzieci. Podkreśla, że w opinii publicznej wciąż krąży przeświadczenie o tym, że matura jest przepustką do lepszego świata i każdy powinien ją mieć. 

Matura to teraz być albo nie być. Odbija się to na psychice maturzystów. Szkoły interesują się wyłącznie zdawalnością, prześcigają się w wynikach. Uczniowie odczuwają presję społeczną. Jeśli nie zdasz matury, to będziesz rowy kopać. Przecież to największe głąby zdają. Czy ktoś myśli o tym, jak czują się te dzieci?

- dodaje kobieta i mówi o zdrowiu psychicznym uczniów, którzy wciąż myślą o tym, że jeśli podwinie im się noga, to rodzina ich wyśmieje i życie straci na wartości. Otóż nie, matura nie koniec świata. Dobrze ją mieć, ale żaden maturzysta nie może sobie wmówić, że bez zaliczonego egzaminu dojrzałości stoi na straconej pozycji. Choć dla niektórych oznacza to radykalną zmianę planów, nie ma czym się zamartwiać.

Oburzona maturzystka: Oburzona maturzystka: "Rekolekcje są ważniejsze, niż moja matura. Paranoja"

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: