Przerwa świąteczna Wielkanoc 2022 to aż 6 dni. A zaraz uczniów czeka kolejne wolne

Przerwa świąteczna Wielkanoc 2022 już trwa. Uczniowie od 14 kwietnia nie mają lekcji. A już za chwilę mają kolejne wolne. Niektórzy nawet dziewięć dni wolnego! Jak to możliwe?

Przerwa świąteczna Wielkanoc 2022. Święta już za chwilę

Święta wielkanocne wypadają 17-18 kwietnia. 17 kwietnia – w niedzielę - świętujemy Wielkanoc, a 18 kwietnia – w poniedziałek - mamy drugi dzień świąt. Uczniowie przerwę świąteczną Wielkanoc 2022 rozpoczęli już 14 kwietnia. Do szkoły wrócą dopiero we wtorek, 19 kwietnia.

Mają więc aż sześć dni wolnego. Wracają do szkoły na osiem dni, bo już niedługo majówka.

Przerwa świąteczna Wielkanoc 2022. Kiedy jest majówka?

Majówka rozkłada się w tym roku następująco:

  • 29 kwietnia – piątek, ostatni dzień pracujący,
  • 30 kwietnia - sobota
  • 1 maja – niedziela, Święto Pracy - dzień wolny od pracy
  • 2 maja – poniedziałek, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej - dzień roboczy
  • 3 maja – wtorek, Święto Konstytucji 3 maja - dzień wolny od pracy.
Zobacz wideo Majówka w domu? Aquaparki będą namiastką wyjazdu [TEST]

Majówka jest więc wyjątkowo krótka. To zaledwie dwa dodatkowe dni (pod warunkiem, że na poniedziałek zaplanujemy urlop). Jedynie uczniowie szkół średnich, którzy nie zdają w tym roku matury, mają naprawdę długą przerwę.

Część główna egzaminu maturalnego wypada 4, 5 i 6 maja 2022. W większości szkół średnich dni te będą wolne od zajęć. To indywidualna kwestia dyrekcji placówki, jednak szkoły zazwyczaj tak rozwiązują tę kwestię. Maturzyści muszą mieć cieszę i spokój, a pozostałe klasy z pewnością robiłyby dużo hałasu. Dzięki temu uczniowie szkół średnich mają dziewięć dni wolnego! Po majówce wracają do szkół dopiero 9 maja. Pamiętajmy jednak, że niektóre szkoły nie zwalniają uczniów z lekcji, a w tym czasie decydują się na przykład na wycieczki czy zielone szkoły.

Więcej o: